موج
کدخبر : ۳۹۴۸۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-394898

ناسا تاکسی هوایی برقی را با هدف کمک به سازمان هوانوردی فدرال آمریکا آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، ناسا گامی مهم در زمینه توسعه تاکسی‌های هوایی برداشته است. این سازمان پروازهای آزمایشی یک هواپیمای عمود پرواز برقی متعلق به شرکت «جوبی اویشن» را با هدف کمک به مدل سازی و شبیه سازی محیط هوایی هنگام عملیاتی شدن این تاکسی‌ها آغاز کرده است.

فرایند آزمایش این تاکسی هوایی از ۳۰ آگوست آغاز شده و احتمالاً تا ۱۰ سپتامبر ادامه می‌یابد و شامل کنترل سروصدا با استفاده از ۵۰ میکروفون است تا پروفایل صوتی تاکسی هوایی در طول هر پرواز مشخص شود.

این نخستین تست یک خودروی عمود پرواز در طرح «حمل و نقل هوایی پیشرفته» است. طرح مذکور با هدف برطرف کردن شکاف‌ها در قوانین سازمان هوانوردی فدرال و تضمین آمادگی سازمان برای استفاده از تاکسی‌های هوایی و پهپادهای ارسال محموله انجام می‌شود.

اطلاعات این طرح پرواز به انجام تستی کامل‌تر در ۲۰۲۲ منجر می‌شود که شامل تاکسی‌های دیگر و وضعیت‌های پروازی پیچیده‌تر است.

این طرح به آماده سازی آمریکا برای کنترل ترافیک هوایی سنگین پس از گسترده‌تر شدن سرویس تاکسی‌های هوایی کمک می‌کند. شرک «جوبی اویشن» کسب وکار تاکسی هوایی اوبر را خریده و سرمایه گذاری ۳۹۴ میلیون دلاری از تویوتا دریافت کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها