موج
کدخبر : ۳۴۵۸۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345825

منصور یزدی زاده، مدیرعامل، علی احمدیان، رییس هیأت مدیره، مهرداد تولاییان، احسان دشتیانه و مرتضی یزدخواستی اعضا هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان، 19 شهریور ماه از مجتمع صنعتی اسفراین بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان توانمندی های تولیدی مجتمع صنعتی اسفراین را یادآور شد و گفت: مجتمع اسفراین بخشی از تکمیل زنجیره فولاد کشور را به عهده دارد .

یزدی زاده، بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع کشور را موجب صرفه جویی ارزی دانست و افزود: تلاشگران ذوب آهن اصفهان  تاکنون بیش از 75 درصد از قطعات و تجهیزات مورد نیاز این شرکت را بومی سازی کرده اند که برای ذوب آهن اصفهان صرفه جویی ارزی و ریالی قابل ملاحظه ای داشته است.

وی، تحقق اهداف جهش تولید را در گرو تلاش و استفاده حداکثری از توانمندی های داخلی دانست و تاکید کرد: قابلیت ها و ظرفیت های بسیاری برای تداوم و گسترش سطح همکاری بین این دو مجموعه وجود دارد.

کیومرث میرزایی مدیرعامل مجمتع صنعتی اسفراین نیز این مجتمع را بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است عنوان نمود و گفت:  در مجمتع صنعتی اسفراین امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی وجود دارد.

وی نیز گسترش سطح همکاری و تعاملات با ذوب آهن اصفهان را خواستار شد و افزود: مجمتع صنعتی اسفراین به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

میرزایی تصریح کرد: در سالیان اخیر محصولات مختلف مجمتع صنعتی اسفراین به کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا و بلغارستان صادر شده است.

گفتنی است؛ شهرستان اسفراین با ۲ مجتمع بزرگ صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها