موج
کدخبر : ۲۶۸۸۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-268845

معاون پژوهش و فناوری وزارت صمت در پانزدهمین کنفرانس ملی روز مهندسی عنوان شد:

پانزدهمین کنفرانس ملی روز مهندسی هشتم اسفندماه به همت انجمن خدمات مهندسی استان اصفهان و سازمان مدیریت صنعتی استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، پانزدهمین کنفرانس ملی روز مهندسی هشتم اسفندماه به همت انجمن خدمات مهندسی استان اصفهان و سازمان مدیریت صنعتی استان در سالن همایش های مجموعه سیتی سنتر اصفهان با حضور دکتر برات قبادیان معاون پژوهش و فناوری وزارت صمت،دکتر قاضی عسگر سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری اصفهان مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ، جمعی از پیشگامان و مسئولین ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

دکتر قبادیان در این کنفرانس طی سخنانی گفت : بخشی از جوانی و نوجوانی بنده در ذوب آهن اصفهان گذشت و خاطرات بسیاری در این خصوص دارم و بر اساس دورانی که در این صنعت طی نمودم رشته تحصیلی ام را انتخاب کردم.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از صنایع مادر کشور نقش اساسی و کلیدی در توسعه صنعتی ایران داشته است.بسیاری از عزیزانی که امروز در این کنفراس حضور دارند اساساً با این شرکت فولادی زندگی کردند. بسیاری از صنایع بزرگ کشور نیز در دامان این شرکت مادر صنعتی به رشد و شکوفایی رسیدند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت صمت تصریح کرد : طرح توانمندسازی،تولید و توسعه اشتغال پایدار طی یک سال و نیم تدوین شده است و در ابعاد مختلف پژوهشی برای ارتباط صنعت و دانشگاه کاملاً عملیاتی است و لذا وظیفه همگان که از این طرح حمایت داشته باشند زیرا تحول آفرین است.

دکتر قبادیان گفت : در میدان رقابت امروز صنایع و بنگاه های اقتصادی می توانند عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشند که محصولات استاندارد و با قیمت مناسب عرضه نمایند که این مهم در سایه تحقیق و توسعه به ثمر می نشیند.

وی اضافه کرد : در سامانه تاپ ، صنایع نیازهای پژوهشی خود را فراخوان کرده و دانشگاهیان موضوعات پایان نامه و رساله ها را بر این اساس قرار می دهند.

مهندس یزدی زاده در حاشیه این کنفرانس به خبرنگار هفته نامه آتشکار گفت : برنامه و نمایشگاه بسیار خوبی در نظر گرفته شده بود که محلی برای ارائه دستاوردهای پژوهشی و فنی صنایع مختلف به شمار می رود.

وی افزود : ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور و دانشگاه بزرگ فنی مهندسی از ابتدای تاسیس نقش موثری در آموزش نیروی انسانی داشته است. در نشست امروز نیز مقرر شد با همکاری معاونت پژوهشی و فناوری وزارت صمت برنامه ریزی های خوبی در زمینه های تعامل صنعت و دانشگاه اجرا گردد .

شایان ذکر است در این کنفراس از سامانه تاپ (  طرح توانمندسازی،تولید و توسعه اشتغال پایدار ) نیز با حضور مسئولین رونمایی شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها