موج
کدخبر : ۳۷۰۵۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370532

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خبر داد؛

به گفته مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، با تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران 800 هکتار ، شامل هفتاد هزار پلاک، به بافت فرسوده شهر تهران اضافه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج؛ علی اکبری با اعلام این خبر گفت: طی سال های گذشته، مراجعات و مکاتبات متعددی ناظر بر عدم قرارگیری برخی بلوک های حائز سه شاخص لازم برای اینکه محدوده ای، بافت فرسوده اعلام شود، از سوی شهروندان و مراجع رسمی از جمله شهرداری های مناطق 22 گانه و شورای اسلامی شهر تهران به این سازمان صورت گرفت و نتیجة بررسی کارشناسان، به برخی از اعتراضات شهروندان صحه گذاشت. بنابراین و بر اساس جمع بندی نهایی، سازمان نوسازی شهر تهران برآن شد تا الحاق محدوده هایی به بافت فرسوده مصوب شهر تهران را در دستور کار قرار دهد.

علی اکبری توضیح داد: اشکالات وارد بر نقشة مصوب بافت های فرسوده، عمدتاً ریشه در عدم کفایت اطلاعات پایه در زمان شناسایی محدوده‌های فرسوده و یا ایرادات تحلیلی (ناشی از تفاسیر کارشناسی متفاوت در نحوة اعمال شاخص‌های سه گانه) داشته است که سبب شده محدوده هایی از بافت های شهری، با وجود دارا بودن سه شرط مصوب، به عنوان بافت فرسوده شناسایی نشوند و ساکنان این محدوده ها، از تسهیلات و مشوق های ویژه بافت فرسوده محروم بمانند. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با تاکید براینکه این مصوبه حتماً  تأثیر مناسبی برافزایش سرعت نوسازی در این محدوده ها خواهد داشت گفت: پس از فرآیند شناسایی و استخراج محدوده‌های الحاقی به بافت فرسوده در سازمان نوسازی شهر تهران، این موضوع با هماهنگی ها و جلسات متعدد برگزار شده در کمیسیون ماده 5 و سپس در شورای عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید که ساکنان و مالکان این محدوده ها می توانند همانند سایر مالکان پلاک های فرسوده از تسهیلات و تشویقات مقرر شده برای نوسازی برخوردار شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها