موج
کدخبر : ۲۶۹۱۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269145

اعضای شورای نام گذاری معابر شهری را دستورکار قرار دادند

اعضای شورای شهر تهران با نامگذاری معبری به نام نوربخش (یکی از روسای بانک مرکزی که مرحوم شده) و استاد محمد بهمن بیگی موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، اعضای شورای شهر تهران تغییر نام و نامگذاری چند معبر را در دستور کار خود قرار دادند.

محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در این جلسه با بیان اینکه در نامگذاری ها نام هیچ خیابان و کوچه ای که به نام شهید باشد تغییر نمی دهیم، گفت: بیشتر تغییر نام ها در خصوص معابر بی نام است و تلاش می کنیم در نامگذاری ها اکثر اهالی محل از نامگذاری رضایت داشته باشند.

وی تاکید کرد: با هیچ گونه تغییر نام شهید در جریان نامگذاری ها موافقت نمی شود.

در جریان این تغییر نام ها مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران گفت: تهران از یک معضل تاریخی رنج می برد و این گونه تغییر نام ها باعث شده پیدا کردن آدرس برای تهرانی ها نیز سخت باشد چه برسد به کسانی که برای اولین بار به تهران می آیند.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا خیابان ها شماره گذاری شده و شهروندان از طریق شماره مکان خود را پیدا می کنند در مشهد نیز در کنار شماره گذاری نام شهید نیز پایین تابلو وجود دارد که ما نیز می توانیم بدون تغییر نام معابر را برای پیدا کردن آسان تر آدرس دنبال کنیم.

در پاسخ این صحبت  محسن هاشمی به طعنه گفت: در بهشت زهرا همه قبور شماره گذاری شده است. 

همچنین ناهید خداکرمی عضو دیگر شورای شهر تهران درخواست کرد در محله هایی مانند نارمک و یوسف آباد که کوچه ها شماره گذاری شده اند تغییری در شماره گذاری ها ایجاد نشود.

مخالفت ناهید خداکرمی با نامگذاری یکی از کوچه های خیابان اسدآبادی به نام استاد محمدبهمن بیگی بود که حجت نظری در توضیح این پیشنهاد گفت: ما نیز می پذیریم نباید به شماره گذاری ها دست بزنیم و ترکیب آنها را تغییر دهیم اما این موضوع یک سال پیش در کمیسیون نامگذاری مطرح شد و قرار شد معبر بهتری برای این نامگذاری پیشنهاد شود حالا یک سال بعد دوباره این موضوع در صحن قرار گرفته و درخواست می کنم با این نامگذاری موافقت شود تا قبل از سالگرد محمد بهمن بیگی که نقش ویژه ای در آموزش عشایری دارند معبری نامگذاری شود.

درخواست افزایش نامگذاری معابر به نام مشاهیر زن 

در ادامه صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: از کمیسیون نامگذاری انتظار داریم از نام خانم های بزرگ و مفاخر نیز در نامگذاری ها استفاده کنند، این زنان الگویی برای نسل آینده هستند که هاشمی به شوخی گفت: طی دو سال آینده باید نامگذاری معابر به نام خانم ها را افزایش دهیم که به سهم 30-70 برسیم.

در این جلسه با تغییر نام خیابان پگاه به مرحوم نوربخش یکی از مدیران بانک مرکزی موافقت شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها