ساداتیان گفت: مردم حاضرند پول کیفیت خوب را بپردازند؛ بنابراین به نظر من افزایش قیمت بلیت در میزان مخاطب چندان تاثیر منفی نگذاشته است.

سید جمال ساداتیان ، تهیه کننده سینمای ایران و بهره بردار پردیس سینمایی آستارا ، در پاسخ به سوال خبرنگار سینمایی موج در مورد تاثیر مثبت یا منفی قیمت بلیت ها بر روی اقبال عمومی از سینما و فیلم های نوروزی گفت: اگر بخواهیم در مورد این مسئله به طور دقیق سخن بگوییم، باید به عنوان یک پروژه تحقیقاتی این موضوع به یک گروه متخصص برای انجام تحقیق میدانی سپرده شود تا نتایج آن قابل استناد باشد اما اگر بخواهم بدون در نظر گرفتن این مسئله در این زمینه پاسخی بدهم باید بگویم که من فکر می کنم، افزایش قیمت بلیت ها چندان بر ریزش مخاطب موثر نیست.

وی افزود: در واقع نه اینکه بی تاثیر باشد بلکه این تاثیر آن چنان نیست که کیان سینما را به خطر بیندازد. بالاخره مردم در همین کشور زندگی می کنند و افزایش قیمت در همه زمینه ها را احساس می کنند. می دانند که هم هزینه های سینماداری افزایش یافته و هم تولید فیلم گران شده است. اگر مردم انتظار تولید آثار فاخر و قابل تامل را دارند، می دانند که چنین آثاری هزینه بر است و پولش باید از طریق همین گیشه برگردد تا بشود فیلم قابل قبول ساخت.

تهیه کننده فیلم سینمایی متری شیش و نیم با اشاره به فروش موفق این فیلم در اکران نوروزی افزود: هر چقدر بضاعت اقتصادی سینما کوچکتر شود به همان نسبت فیلم ها کوچک می شوند. برخلاف تفکری که درصدد است تا فیلم های ارزان ساخته شود و آن را مقرون به صرفه می داند، تجربه ما نشان داد که اگر فیلمی خوب باشد و مردم با آن رابطه برقرار کنند، از آن استقبال می کنند. با وجود اینکه در ایام عید نوروز مردم نیاز به نشاط بیشتری دارند و فیلم های سرگرمی و یا طنز ممکن است برایشان مطلوب تر باشد. اما می بینیم که به دیدن یک فیلم خیلی جدی رفتند و افزایش قیمت هم تاثیر خاصی بر روی آن نداشت به نحوی که سانس ها اغلب پر بود.

ساداتیان تاکید کرد: از قدیم گفته اند که سینما و فیلم خوب پای مخاطب را به سینما باز می کند. آمارها هم نشان می دهد که درصد بالایی از فروش سینما در اکران نوروزی به پردیس های سینمایی تعلق داشت که حتی قیمت های گرانتری نسبت به سایر سینما ها داشتند اما سرویس خوبی می دهند و فیلم خوب به نمایش می گذارند و مردم حاضرند پول کیفیت خوب را بپردازند. بنابراین به نظر من افزایش قیمت بلیت در میزان مخاطب چندان تاثیر منفی نگذاشته است.

این تهیه کننده در پایان افزود: ضمن اینکه گرچه در روزهای شلوغ و پیک فروش سینمایی قیمت های واقعی اعلام می شود اما این ابتکار وجود دارد که آن افرادی که تمایل دارند فیلم ها را با قیمت ارزانتری ببینند، بتوانند در روزهای سه شنبه و یا حتی صبحها به سینماهایی که بلیت نیم بها ارائه می دهند بروند.