English

خبرگزاری موج گزارش می دهد؛

آنچه در روز اول ثبت نام چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشت + فیلم و تصاویر

اولین روز از ثبت نام چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی سپری شدن است که چهره‌های قابل توجهی از تشکل‌ها و احزاب سیاسی خود را به عنوان منتخب به ستاد معرفی کردند.

 آنچه در روز اول ثبت نام چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گذشت + فیلم و تصاویر
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج

، چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که به‌دلیل شهادت رئیس جمهور دولت سیزدهم یک‌سال پیش از موعد مقرر در تاریخ هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، امروز رسما و با دستور وزیر کشور وارد فرآیند ثبت‌نام از کاندیداها شد و البته چهره‌های قابل توجهی هم در همین روز ابتدایی برای به دست گرفتن سکان ریاست دولت چهاردهم اعلام آمادگی کردند.

انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برای تعیین رئیس دولت چهاردهم که طبق روال همیشگی قرار بود در سال آینده برگزار شود پس از بروز سانحه بالگرد رئیس جمهور  و همراهانش و شهادت هشتمین رئیس جمهور ایران یک‌سال پیش از موعد مقرر طبق برنامه‌ای که ستاد انتخابات کشور منتشر کرده است در تاریخ هشتم تیر سال جاری برگزار می‌شود.

بنا بر اساس جدول زمانبندی برگزاری انتخابات ثبت‌نام از داوطلبان از امروز دهم خرداد تا چهاردهم ماه جاری به مدت پنج روز انجام می‌شود.

همزمان با آغاز فرآیند ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری، با مرور اخبار مربوط به ثبت‌نام کاندیداها در وزارت کشور و همچنین اخبار و گمانه‌زنی‌های انتخاباتی منتشر شده در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های کشور آخرین تحرکات احزاب و شخصیت‌های سیاسی را برای حضور احتمالی در انتخابات پیش‌رو بررسی خواهد شد.

 

0M5A1240

 

بازگشت دولت در سایه دور سیزدهم با ثبت نام سعید جلیلی

سعید جلیلی پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: ملت ما سهم خود را در حوادث مختلف انجام دادند و هم اکنون آماده هستند نقش‌های بزرگتری ایفا کنند.

رئیس جمهور باید بداند چه فرصت‌هایی دارد، رئیس جمهور باید اداره روزمره کشور را کافی نداند و به قله‌ها چشم داشته باشد.

بدون مناسبات عادلانه، سرمایه‌ها تلف می‌شوند و همه ظرفیت‌ها به‌کار گرفته نمی‌شود.

برای پیشرفت، مشارکت حداکثری مردم لازم است.

 

 

«دولت رفاه» نام مورد علاقه قدرتعلی حشمتیان

قدرتعلی حشمتیان ، رئیس خانه احزاب پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت: اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، دولتی به عنوان دولت رفاه را تشکیل خواهم داد و برای مبارزه با گرانی تلاش خواهم کرد.

دگرگونی در سیستم مالی و مبارزه با فساد شعار اصلی من خواهد بود. 

 

جبهه اصلاحات میدان خالی نمی‌کند

جبهه اصلاحات ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تصمیم گرفته است با استفاده از فرصت پدید آمده و به منظور بهبود وضعیت کشور به صورت مشروط در انتخابات ریاست جمهورى پیش‌رو مشارکت کند و این مشارکت با معرفی نامزد یا نامزدهای اختصاصی انجام ‌می‌پذیرد.

اسامی نامزد یا نامزدهای جبهه اصلاحات پیش از پایان بررسی صلاحیت‌ها طی بیانیه‌ای معرفی می‌شود.

 

توجه به اقشار مختلف جامعه شعار مقتدایی

عباس مقتدایی پس از تکمیل مراحل ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه فردی از جامعه دانشگاهی کشور هستم و در سه دوره مورد توجه و عنایت مردم اصفهان به عنوان نماینده قرار گرفتم و رأی آوردم در این مقطع احساس کردم لازم است که ثبت نام کنم.

اقشار مختلف جامعه ما از جمله روستاییان و کشاورزان، شهر‌های کوچک و بزرگ، زنان، مردان، کودکان، نوجوانان و جوانان در داخل و چه خارج از کشور باید مورد توجه قرار گیرند.

همه افرادی که تابعیت ایرانی دارند، برای ایران دلسوز هستند و همه آن‌ها باید مشارکت کنند در ساختن ایرانی آبادتر، ایران ما باید رویکرد‌های تمدن‌ساز خود را به خوبی دنبال کند و این امکان پذیر است.

 

اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات رسانه ملی

قرعه‌کشی برای تعیین زمان بندی تولید و پخش برنامه های تبلیغات رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری  بلافاصله پس از اعلام فهرست نهایی نامزدهای محترم با حضور نمایندگان آنها در سازمان صدا و سیما برگزار خواهد شد.

برنامه های تبلیغاتی رادیو و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مانند دوره های پیشین ترکیبی از برنامه های زنده و ضبطی از جمله مناظره خواهد بود.

ستاد انتخابات سازمان همچنین یک کانال اختصاصی را در سامانه تلوبیون برای پخش برنامه های زنده و ضبطی به هر یک از نامزدها اختصاص خواهد داد.

هر یک از نامزدها می‌توانند در صورت تمایل دو مستند تلویزیونی سی دقیقه ای و دو مستند رادیویی سی دقیقه ای برای پخش در شبکه های رادیویی و تلویزیونی تهیه کنند.

ستادهای تبلیغاتی هر یک از نامزدها همچنین می توانند دیدگاه های ایشان خطاب به مردم هر یک از استان‌ها را برای پخش در شبکه‌های صدا و سیمای استان‌ها در قالب یک برنامه بصورت رو به دوربین به تعداد استان‌ها تهیه کنند.

 

محمد شریعتمداری به انتخابات می آید؟

یکی از مشاوران محمد شریعتمداری در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها گفته است که شریعتمداری تصمیم دارد در انتخابات ثبت‌نام کند و مشورت‌هایی نیز انجام داده است.

ثبت‌نام منوط به برخی پیش‌زمینه‌ها و همچنین ثبت‌نام برخی چهره‌هاست اما می‌توان گفت احتمال حضور وی زیاد است. 

 

ستاد انتخابات کشور

دولت مردم‌سالار با شعار صداقت با مردم شعار دولت احتمالی کواکبیان

مصطفی کواکبیان پس از انجام مراحل ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت: نام دولتی که بنده می خواهم با آن وارد عرصه انتخابات شوم، دولت مردم‌سالار با شعار صداقت با مردم است.

بسیاری از بن‌بست‌هایی که در کشور داریم، به‌خاطر قوانین دست وپاگیر است لذا باید در چارچوب قانون اساسی تغییراتی لحاظ شود. 

۱۵ برنامه در حوزه‌های مختلف دارم که در صورت انتخاب آنها را اجرایی خواهم کرد.

 

صباغیان اولویت اول را اصلاح ساختار سیاسی و اقتصادی می‌داند

محمدرضا صباغیان پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده ریشه مشکلات را در ساختار سیاسی و اداری کشور می‌بینم و تا زمانی که این ساختار سیاسی و اداری اصلاح نشود، طبعیتاً هر کسی بیاید روی همان ریل حرکت خواهیم کرد و خیلی تفاوتی نخواهد داشت.

هدف اصلی و اولویت اول من اصلاح ساختار سیاسی و اقتصادی کشور است.

 

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافیک/چه کسانی در روز اول ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری نام نویسی کردند؟

اینفوگرافیک/گزینه های احتمالی برای انتخابات ریاست جمهوری

 

پخش مناظرات انتخاباتی از رسانه ملی

در حالی که طی روزهای اخیر ادعایی در مورد برگزار نشدن مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری در فضای مجازی منتشر شده بود، بررسی‌های خبرنگار خبرگزاری میزان نشان می‌دهد مناظره‌ها در این دور از انتخابات ریاست جمهوری همچون گذشته برگزار می‌شود.

برخی شنیده‌ها در همین مورد حکایت از آن دارند که مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری در پنج نوبت برگزار خواهند شد.

در همین رابطه عنوان شده است طراحی دکور مناظرات، جلسات برنامه‌ریزی و بقیه موارد گویای برپایی گفتمان کاندیدای ریاست جمهوری در قالب مناظرات تلویزیونی است. 

هنوز ستاد انتخاباتی صداوسیما به جمع‌بندی درباره مجری مناظره های انتخاباتی نرسیده‌ است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه