English

وزیر کشور در ارومیه:

تعداد محلات شناسایی شده حاشینه نشین کشور به ۳۴۰ محله رسیده است

وزیر کشور از شناسایی ۳۴۰ محله حاشیه نشین در سطح کشور خبر داد و گفت:حاشیه نشینی فرهنگی، اجتماعی یا از نوع مسکن ناشی از بی توجهی‌ها به توسعه شهرنشینی است

تعداد محلات شناسایی شده حاشینه نشین کشور به ۳۴۰ محله رسیده است
به گزارش خبرگزاری موج

، احمد وحیدی در جلسه شورای اجتماعی آذربایجان غربی، با اشاره به وجود معضل حاشیه نشینی اظهار کرد: حاشیه نشینی فرهنگی، اجتماعی یا از نوع مسکن ناشی از بی توجهی‌ها به توسعه شهرنشینی است که در صورت توجه به این موضوع، می‌تواند حل و فصل شود.

وی گفت: در حوزه حاشیه نشینی که در ۳۴۰ محله در سطح کشور شناسایی شده، بر اساس برنامه و تکلیف تا پایان دولت سیزدهم به طور معناداری مشکلات این بخش را حل می‌کنیم.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه برای آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه امروز باید چاره جویی شود، گفت: نقشه جامعی در این خصوص در کشور تدوین شده و باید نسخه استانی این نقشه نیز در دستور کار قرار گیرد.

وزیر کشور گفت: برای کاهش معنادار آسیب‌های اجتماعی لازم است که با همکاری نهادها و گروه‌های مردمی و روحانیت که با وجدان‌های بیدار خود نمی‌پسندند جوانان اسیر این آسیب‌های اجتماعی شوند، اقدامات را طرح ریزی و اجرا کرد.

وی با اشاره به نقش اشتغال در کاهش آسیب‌های اجتماعی اضافه کرد: داشتن شغل موجب برطرف شدن ریشه بسیاری از مشکلات می‌شود.

وحیدی همچنین با اشاره به اینکه اعتیاد یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی است که ریشه بسیاری از مشکلات نیز به شمار می‌رود، ادامه داد: طلاق نیز به عنوان آسیب جدی اجتماعی مطرح است که موجب پاشیدن خانواده‌ها می‌شود.

وی با اشاره به لزوم ایجاد شبکه دائمی نظارت بر معتادان افزود: معتادان متجاهر پس از انجام امور لازم و ترک، نباید دوباره به این سمت برگردند که نظارت دقیق در این خصوص ضروری است.

وی اضافه کرد: ریشه‌های توجه به اعتیاد باید خشکانده شود و در این خصوص همه نهادهای مسؤول باید توجه ویژه داشته باشند.

وزیر کشور با اشاره به لزوم رفع معضل تکدی گری و کودکان کار خیابانی ادامه داد: هر نوع کودک کار خیابانی و تکدی گری باید در کل کشور جمع و این پدیده برای همیشه تمام شود.

وحیدی بر لزوم توجه ویژه شهرداری‌ها برای رفع این معضلات در شهرها تاکید کرد.

وی با اشاره به کاهش نرخ رشد جمعیت گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به موضوع جلوگیری از کاهش رشد جمعیتی، موضوعات مختلف از جنبه‌های مختلف بررسی و فرزندآوری و کاهش نرخ طلاق مورد توجه ویژه قرار گرفته و برای آن برنامه ریزی های گسترده صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه