English

حدادعادل در همایش بانوان شورای ائتلاف:

حضور زنان در مجلس باعث بررسی کارشناسی خیلی از قوانین می شود

حداد عادل رئیس شورای ائتلاف گفت:تلاش ما این است که حضور زنان را در مجلس بیشتر کنیم و حتما مباحثی هست که به زنان و خانواده مربوط است حتما در این موضوعات حضور زنان باعث میشود قانون کارشناسی تر شود.

حضور زنان در مجلس باعث بررسی کارشناسی خیلی از قوانین می شود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج

، غلامعلی حداد عادل روز پنجشنبه -۲۸ دی- در همایش زن، مشارکت و تحول حکمرانی با اشاره به حوادث غزه و مردم قهرمان فلسطین گفت: بیش از ۱۰۰ روز از بمباران مردم فلسطین به جرم دفاع از خود می‌گذرد و نقش زنان در این مقاومت بسیار شکوهمند و افتخار آفرین است اما رسانه‌های جهان نه آن را می‌بیبنند و نه انعکاس می‌دهند. نباید اجازه دهیم اخبار فلسطین برای ما عادی شود.

وی با تاکید بر اینکه به اینکه جنایت غزه مایه شرمساری انسان است، گفت: موجب سرافکندگی انسان است که به همه ادعا این شده است که گروهی از منطقه دیگر سرزمین مردم را اشغال کنند و از اشغالگر پشتیبانی شود.

رئیس شورای ائتلاف با اشاره به اینکه از همان دوران تجدد، تمدن غربی چند کلیدواژه و تابلو برای نفوذ در جامعه ایران و اسلام داشت، توضیح داد: پیشرفت در علم، فناوری، صنعت و قانون، دموکراسی و آزادی از این کلیدواژه‌ها و تابلوها بود که جامعه اسلامی متهم به عقب‌ماندگی در این حوزه‌ها می‌شد. 

حداد عادل افزود: یکی از این کلیدواژه‌ها و مفاهیم، مفهوم زن بود و منادیان تجدد، مدعی بودند که زنان اسلامی هیچ پیشرفتی ندارند و زنان غربی پیشرو هستند.

وی با اشاره به اینکه از همان دوران تجدد در قاجاریه، دنیای اسلام در برابر چالش و حریف‌طلبی غرب بود، تصریح کرد: دو تمدن غرب و اسلام در برابر هم قرار گرفته و نتیجه آن در دوران پیش از انقلاب محسوس بود. از میان همه وعده‌ها، آنچه عمدتا محسوس بود، آزادی زن به معنای بی‌حجابی و برهنگی و عدم رعایت هنجارها و ارزش‌های جامعه دینی بود. 

حداد عادل تصریح کرد: از کل آن وعده‌های علمی و پیشرفت تنها این جنبه وارد شد و در رسانه و سینما زن به عنوان کالایی برای جذب مخاطب نشان، الگوی هالیوود در ایران دنبال و زن موجودی ابزاری برای رونق سرمایه داری تعریف شد. 

رئیس شورای ائتلاف با بیان اینکه با انقلاب اسلامی الگوی تازه‌ای بر اساس منابع قرآنی و اسلامی ارائه دادیم، گفت: پرمعناترین اقدام بنیانگذار انقلاب، ارسال پیام تاریخی و سنگین خود از طریق خانم مرضیه دباغ به گورباچف بود. سپرده شدن این ماموریت مهم به دست یک بانوی انقلابی، زندان کشیده و رنج دیده بسیار پرمعنا بود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: خانم دباغ به عنوان الگوی زن متدین، هوشمند و فعال، فرماندهی سپاه همدان را برعهده داشت از سوی دیگر مادری هم می‌کرد. 

حداد عادل همچنین با اشاره به رویکرد رهبر معظم انقلاب به موضوع زنان، گفت: رهبر معظم انقلاب هم در هر فرصتی  الگوی زن مسلمان را تبیین می‌کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب معتقدند نظر اسلام درباره زن خانه‌نشینی نیست بلکه زن هم باید در خانه مدیریت کند وهم در اجتماع حضور فعال داشته باشند و ایشان در هر مناسبتی این الگو را توضیح داده و تکمیل می‌کنند و این الگو در حال جا افتادن در جامعه است، پس از انقلاب شاهد حضور دانشجویان زن باحجاب و متدین در دانشگاه ‌ها بودیم. 

رئیس شورای ائتلاف با تصریح بر این نکته که غرب برای تسلط بر جهان غیر غربی، ویرانی خانوده را در دستور کار قرار داده است، تصریح کرد: تا خانوداه استحکام داشته باشد دینداری برقرار بوده و کانون تربیت دینی خانواده و دامن مادر است. کودکان باید حجاب، نماز و روزه را از خانواده و والدین خود بیاموزند. 

حداد عادل افزود: تزلزل خانواده به معنای مبارزه با ریشه دین است و اگر می‌بینیم فضای مجازی تا این اندازه در شرم زدایی و بی‌عفتی فعال عمل می‌کند، برای از بین بردن حجب و حیا است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دیر ازدواج کردن و بالا رفتن آمار طلاق را برنامه دشمن دانست و گفت: کاری که زن در این الگوی اسلامی ایفا می‌کند از مردان مهمتر است. اولین معلم همه افراد جامعه زنان هستند و زنان انسان سازند و آینده هر جامعه بستگی به ارزش‌هایی دارد که زنان، کودکان خود را بر آن اساس تربیت می‌کنند. 

رئیس شورای ائتلاف با اشاره به اینکه زنان نیمی از جامعه هستند و باید درهمه عرصه‌ها حضور داشته باشند، توضیح داد: تعداد زنان در مجلس تناسبی با واقعیات جامعه ندارد و در ۲۹۰ نفر نماینده چرا باید تعداد نمایندگان زن ۱۷ نفر باشد؟ باید این رقم افزایش یافته و برای همه مسائل و نه فقط مسائل زنانه باید اظهار نظر کنند.

وی در پایان گفت: افرایش حضور زنان در قانون‌گذاری نه مانند غرب دستوری بلکه باید طبیعی افزایش پیدا کرده و تاثیر آنان در مجلس نشان داده شود.

 

بیشتر بخوانید:

مشارکت در استان ها روی ۵۵ درصد است

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه