English

ایران به شورای امنیت درباره حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و عراق نامه نوشت

ایران در نامه ای به شورای امنیت دلایل حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و عراق را توضیح داد.

 ایران به شورای امنیت درباره حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و عراق نامه نوشت
به گزارش خبرگزاری موج

، ایران در نامه‌ای به شورای امنیت درباره حمله به مواضع تروریست‌ها در سوریه و عراق اعلام کرد: ایران حقوق ذاتی خود را که توسط قوانین بین‌المللی به رسمیت شناخته شده، برای حفاظت از حاکمیت، امنیت ملی و شهروندان خود در برابر هرگونه تهدید یا حمله، تکرار می‌کند.

متن نامه ایران به شرح زیر است:
«جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از قربانیان اصلی تروریسم، در اجرای عملیات حق ذاتی خود برای دفاع از خود براساس قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد، عملیات ضدتروریستی را انجام داد. این عملیات شامل حملات هدفمند علیه پایگاه‌ها و تأسیسات گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه و عراق است. در این زمینه موارد زیر تاکید می‌شود:
۱. در ساعات اولیه ۱۶ ژانویه ۲۰۲۴، عملیات ضدتروریستی همزمان با شلیک چند موشک بالستیک، دقیقاً تأسیسات داعش و حیات تحریر‌الشام، دو سازمان تروریستی شناخته شده، در ادلب و منطقه تحت اشغال آن‌ها در شمال شرق جمهوری عربی سوریه انجام شد. علاوه بر این، یک مرکز جاسوسی مورد استفاده گروه‌های تروریستی ضدایرانی مرتبط با رژیم اسرائیل در اربیل، منطقه کردستان عراق، هدف قرار گرفت. این مرکز به‌عنوان پایگاهی برای عملیات اطلاعاتی و خرابکارانه در ایران بوده است.
۲. عملیات ضدتروریسم ایران در واکنش به حملات دلخراش تروریستی اخیر در کرمان که منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ غیرنظامی بی‌گناه از جمله کودکان و زنان و مجروح شدن بسیاری دیگر شد بود و گروه‌های تروریستی مرتبط با داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفته بودند، انجام شد. خوشبختانه حملات مذموم تروریستی در کرمان با محکومیت شدید و متفق القول اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد مواجه شد.
۳. عملیات ضدتروریستی جمهوری اسلامی ایران ضروری و متناسب با هدف قرار دادن دقیق پایگاه‌های گروه‌های تروریستی و رعایت کامل تعهدات بین‌المللی ایران به‌ویژه حقوق بشردوستانه بین‌المللی انجام شده است.
۴. جمهوری اسلامی ایران بار دیگر بر تعهد تزلزل‌ناپذیر خود به احترام کامل به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی جمهوری عراق و جمهوری عربی سوریه تاکید می‌کند. جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از اعضای مسئول سازمان ملل متحد، بر پایبندی خود به اهداف و اصول منشور ملل متحد تاکید می‌کند. علاوه بر این، ایران حقوق ذاتی خود را که توسط قوانین بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، برای حفاظت از حاکمیت، امنیت ملی و شهروندان خود در برابر هرگونه تهدید یا حمله، تکرار می‌کند. این تعهد نشان‌دهنده عزم ایران برای حفظ منافع خود و حفظ صلح و امنیت در داخل مرزهای خود است.
موجب امتنان خواهد بود چنانچه مکاتبه حاضر به‌عنوان سند شورای امنیت ثبت و توزیع گردد.»

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه