English

رئیس مجلس شورای اسلامی:

بی شک فرهنگ پایه کشور بر مبنای جوهر انقلاب اسلامی پایه گذاری شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در آیین رونمایی از مجموعه ۴۰ جدی" ره نامه" گفت: بدون شک انقلاب اسلامی مبتنی بر یک شبکه معنایی ممکن شده و تحقق یافته است.

بی شک فرهنگ پایه کشور بر مبنای جوهر انقلاب اسلامی پایه گذاری شده است
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج

، محمدباقر قالیباف در مراسم رونمایی از مجموعه ۴۰ جلدی «ره نامه» در سالن علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران گفت: در ابتدای این مراسم جا دارد که یاد کنم از شهید عزیز و گرانقدرمان شهید سید رضی موسوی که روز گذشته به دست جنایتکارترین، وحشی‌ترین افراد روی زمین و آن‌هایی که با خوی حیوانی زندگی و به جامعه بشری ظلم می‌کنند، به شهادت رسید. شهید سید رضی این توفیق را داشت که بیش از ۳ دهه در مجاهدت مداوم و بی وقفه باشد و از نزدیکترین همرزمان شهید سلیمانی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید سید رضی یک مجاهد ۲۴ ساعته در تمام ۳ دهه مجاهدت خود بود، آن‌هایی که با این شهید آشنا بودند، می‌دانند که حلال هر مشکل بود و گره هرکاری را در میدان نبرد باز می‌کرد. ما البته برای این شهدای عزیز هرگز احساس تأسف و غصه نمی‌کنیم. او با خدا معامله کرده و در زندگی خود با ایمان و باوری که داشته و تفکر درستی که انتخاب کرده متعهد بود و بر آن جامه عمل پوشانده و این مصداق توفیق شهادت است و این بشارتی است که به مؤمنین داده شده، امیدواریم بتوانیم راه شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری طی کنیم و در قبال جامعه انجام وظیفه کنیم.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که امروز توفیق پیدا کردم در یک جمع علمی و دانشگاهی و در بین پژوهشگران، اندیشمندان، دانشجویان و اساتید باشم. بعضی از عزیزان که در این جلسه حضور دارند، یادشان هست که در جلسه‌ای حدوداً دو هفته قبل به مناسبت هفته پژوهش در زمینه مباحث مربوط به شورای فرهنگی در مجلس شورای اسلامی موضوعاتی را مطرح کردم. در همان راستا می‌خواهم نکاتی را در اهمیت موضوع فرهنگ در کشور بیان کنم.

وی افزود: آنچه باور، درک و فهم کرده ایم این است که جوهره انقلاب اسلامی و همه آن فرهنگ‌پایه است. امروز ما مدیران وقتی می‌خواهیم به فرهنگ کمک کنیم و قصد داریم کار فرهنگی انجام دهیم، می‌خواهیم یک پیوست فرهنگی به کار‌های اجرایی خود بزنیم و در حقیقت فرهنگ را یک الصاق به کار‌ها می‌دانیم، در حالی که باید باور کنیم اقدام ما در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حوزه محیط زیست باید فرهنگ‌پایه باشد و فرهنگ‌پایه حرکت کنیم، این ضعفی است که وجود دارد و باید به آن توجه و آن را برطرف کنیم.

قالیباف عنوان کرد: انقلاب اسلامی حرکت عظیمی است که نشان می‌دهد زمانی که هر پدیده‌ای فرهنگ پایه و مبتنی بر باور‌های دینی حرکت و شکل خود را حفظ کند و زمانی که این نگاه باور مان باشد و به اسلام و به تعاریفی که از ایمان و مؤمن در قرآن بیان شده است ایمان داشته و مؤمن باشیم و آن را مبنا قرار دهیم و حرکت کنیم در ابعاد مختلف اتفاقی مهمی رقم خواهد خورد. البته با نکاتی که در وصف شهید سید رضی گفتم یعنی این تفکر و این باور را داشته باشیم و به آن متعهد باشیم و باقی بمانیم و هم اینکه در عمل در این میدان باشیم، شامل موفقیت و پیروزی می‌شویم.

رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: بدون شک انقلاب اسلامی مبتنی بر یک شبکه معنایی ممکن شده و تحقق یافته است، مگر بدون این امکانپذیر بود؟ یکی از مهمترین کارکرد‌های دین، معنابخشی در جوامع است، وگرنه زندگی، حیات، مرگ، فعالیت اقتصادی، فعالیت سیاسی، شادی، تفریحات و بدی‌های ما معنابخشی پیدا نمی‌کند و همه این‌ها در این فضا معنابخشی می‌شوند و جهت گیری پیدا می‌کند و پیش می‌رود. انقلاب اسلامی یک نمونه است که ما در آن متولد شده و تا اینجا مسیر را طی کرده ایم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه