موج
کدخبر : ۴۸۸۲۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-488293
سخنگوی وزارت خارجه ایران:

بجای دخالت در امور دیگران صدای اعتراض شهروندانتان را بشنوید

بجای دخالت در امور دیگران صدای اعتراض شهروندانتان را بشنوید

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سیاستمداران غربی به‌جای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و نمایش چهره‌ای به‌ظاهر بشردوستانه از خود، بهتر است صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوند.

به گزارش خبرگزاری موج، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات مداخله‌جویانه جدید برخی مقامات آمریکایی و اروپایی علیه جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: سیاستمداران غربی به‌جای مداخله در امور داخلی سایر کشورها و نمایش چهره‌ای به‌ظاهر بشردوستانه از خود، بهتر است صدای اعتراضات شهروندان خود را بشنوند و وقت خود را صرف تأمین حقوق انسانی و مطالبات شهروندی آنان کنند.

کنعانی ادامه داد: نقض گسترده حقوق اولیه شهروندان غربی از جمله حق آزادی بیان و توسل پلیس و نیروهای امنیتی به خشونت مفرط علیه مردم معترض در اروپا و آمریکا کنار صدور بیانیه‌های سیاسی در مورد قوانین داخلی سایر کشورها، به‌وضوح نشان‌دهنده استفاده ابزاری از حقوق بشر به‌منظور پیشبرد اهداف و تحقق منافع نامشروع سیاسی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تصریح کرد: بسیار مضحک است کسانی که خود سابقه سنگینی از نقض فاحش حقوق بشر علیه دیگر ملت‌ها را دارند و در کشور خود نیز علناً مشغول نقض حقوق شهروندان خود هستند و نیز در مقابل فجایع و جنایات روزمره رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین سکوت می‌کنند و حتی موضع حمایتی می‌گیرند، در مورد اجرای احکام قضایی نسبت به قاتلان و ترویج‌دهندگان خشونت علیه جان و آرامش و امنیت مردم ایران اظهارنظر می‌کنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: اروپا و آمریکا صلاحیت قانونی، قضائی و اخلاقی برای اظهار نظر در موضوعات قضائی و حقوق بشری دیگر کشورها را ندارند.

گفتنی است که اخیراً برخی مقامات غربی در اقدامی مداخله‌جویانه نسبت به اعدام عوامل تروریستی محله خانه اصفهان اعتراض کرده بودند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه