English

فرمانده نیروی زمینی ارتش:

ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردمی‌ترین ارتش‌ها دنیا است

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در آینده‌ای نزدیک شاهد نیروی زمینی چابک‌تر و برخوردار از قدرت تهاجمی بالاتر خواهیم بود که قادر است حضوری قاطع و تعیین‌کننده در عرصه هر نبردی داشته باشد.

ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردمی‌ترین ارتش‌ها دنیا است

به گزارش خبرگزاری موج، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم دیدار با وابستگان نظامی ۳۵ کشور دوست و هم‌پیمان که در تالار ۲۲ بهمن این نیرو برگزار شد، با بیان اینکه ۲۹ فروردین، یادآور فداکاری و پایمردی دلاوران ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای کشور در برابر تهاجم‌های بیگانگان است، اظهار داشت: هر ساله روز ارتش، نمایش دهنده ارج‌گذاری ملت به خدمات خالصانه ارتش در راستای حفظ امنیت و تمامیت ارضی، سرکوب تجاوز دشمنان با حفظ و ارتقای آمادگی رزمی خود و گستراندن چتر حمایت بر سر مردم در مواقع دشواری‌هایی همچون کرونا و بلایای طبیعی بوده است.

امیر حیدری با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ خود، مردمی مهرورز و صلح‌طلب بوده‌اند، افزود: ایرانیان همواره نقشی ثبات بخش و امنیت‌آفرین را در منطقه غرب آسیا و در روابط با سایر کشورها ایفا کرده‌اند. علت این رویکرد نیز، بیش از همه چیز برآمده از فرهنگ غنی و کهن ایرانی است که با آموزه‌های والا و نورانی اسلام در آمیخته است و به همین خاطر در فرهنگ و آیین ما، تجاوز و تعدی به حقوق دیگران در هر شکل، غیرقابل توجیه است.

فرمانده نزاجا با اشاره به ایجاد تغییرات شگرف و مسائل نوظهور در سطح جهان از جمله تغییرات اقلیمی، بروز جنگ‌های متعدد، بحران‌های انرژی و گسترش شوم تروریسم ضدبشری عنوان کرد: در مقابل این دست از مسائل، شاهد شکل‌گیری ائتلافات بین‌المللی، برآمدن قدرت‌های تاثیرگذار منطقه‌ای، کم شدن استیلای ظاهری قدرت‌های بزرگ و آگاه شدن ملت‌ها از پوشالی بودن هیمنه آن‌ها هستیم که هرگونه مناسبات ظالمانه یک جانبه را در روابط بین‌الملل نفی می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه با مروری گذرا بر تاریخ کهن ایران زمین، می‌توان نشانه‌های زیادی از دلاورمردی‌ها و ویژگی‌های برجسته کشور را به وضوح مشاهده کرد، تصریح کرد: موقعیت ممتاز ژئوپلیتیکی، منابع غنی انرژی، نیروی انسانی جوان و با انگیزه و نیروهای مسلح آموزش دیده، همگی مولفه‌های قدرت این کشور هستند که هیچ‌گاه در برابر دشمنان زورگو دست تسلیم بالا نبرده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تأکید بر پیروی انقلاب اسلامی از آموزه‌های مکتب حیات بخش اسلام بیان داشت: در طول تاریخ هر قومی که به قدرت خداوند متعال تکیه کرده و بر استقلال و هویت خویش پایداری ورزیده، قلّه‌های موفقیت و سربلندی را به سرعت طی کرده است. علّت اصلی این موفقیت، در رویکرد آزادی خواهی ملّت‌ها نهفته است.

امیر حیدری با اشاره به اینکه روند ارتقای آمادگی رزمی و قدرت نظامی کشور به یاری خداوند، حمایت مردم و تلاش خستگی‌ناپذیر متخصصین نیروهای مسلح در بهترین وضعیت خود قرار دارد، ابراز داشت: این ارتقای آمادگی رزمی، کارکردی جز بازدارندگی دفاعی و حفاظت از تمامیت ارضی و منافع ملی ما نداشته و در راستای تضمین ثبات و امنیت منطقه حساس و راهبردی غرب آسیا است.

وی در ادامه با تأکید بر مردم‌یاری ارتش در تمامی بحران‌های داخل و خارج کشور اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردمی‌ترین ارتش‌ها دنیا است و کمک‌های بشردوستانه آن در زلزله اخیر کشور ترکیه مشاهده شد و جهان شاهد صحنه‌های زیبایی از نوع دوستی و یاری رسانی ارتش ما بود.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش در گذار از یک تحول رو به جلو و یک فرآیند تکاملی است، ادامه داد: در این فرآیند نیروهایی تربیت می‌شوند که قادرند هرگونه تهدیدی را به صورت مناسب پاسخ دهند تا در آینده‌ای نزدیک شاهد نیروی زمینی چابک‌تر، تحرک‌پذیرتر و برخوردار از قدرت تهاجمی بالاتر خواهیم بود که با تمرکز بر آخرین دستاوردهای دانش و فناوری قادر است حضوری قاطع و تعیین کننده در عرصه هر نبردی داشته و با اشراف بر راهبردها و راه‌کنش‌های مورد استفاده دشمنان در جنگ‌های شناختی و ترکیبی، به مقابله با آنان بپردازد.

امیر حیدری گفت: هوشمندسازی تجهیزات، بکارگیری مهمات نقطه‌زن و توسعه بکارگیری تسلیحات اثربخش مانند پهپادهای پیشرفته رزمی و شناسایی، سلاح‌های ضد زره، بالگردهای بروز رسانی شده و امثال آن، نمونه‌هایی از راهبردها و راه‌کنش‌های مورد استفاده در مقابل دشمنان هستند.

وی وجه تمایز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با دیگر ارتش‌های جهان را اتکا به قدرت خداوند و روحیه انقلابی و معنوی دانست و افزود: این روحیه برآمده از آموزه‌های نورانی اسلام و میراث غنی فرهنگ جهاد و مقاومت در میان مردم ماست که پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تجلی بیشتری یافته است. این آمادگی جسمانی، روحی و سخت افزاری با قرار گرفتن در پرتوی رهبری مدبر و روشن بین موجب آسیب‌ناپذیری کشور در برابر تهدیدات کمرشکنی شده که از ابتدای انقلاب، توسط دشمنان کینه‎توز به شیوه‌های مختلف علیه کشور و ملّت ما به کار رفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نیروی زمینی محوری، همواره آماده فشردن دست دوستی با کشورهای دوست و همسایه است، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش آمادگی دارد تا گام‌های عملی را در جهت تقویت و گسترش روابط و مناسبات سازنده و دوستانه با کشورهای همسو و هم‌پیمان در حوزه‌های مختلف دفاعی، رزمی و آموزشی زمینی بردارد.

امیر حیدری در پایان خطاب به وابستگان نظامی و دفاعی کشورهای هم‌پیمان خاطرنشان کرد: از حضور شما در این مراسم که به دلیل تلاش‌هایتان برای توسعه روابط دوستانه دفاعی بین کشورتان و ایران اسلامی است، تشکر می‌کنم و از شما می‌خواهم پیام دوستی نیروی زمینی محوری را به ملت، دولت و ارتش خود ابلاغ کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه