موج
کدخبر : ۴۸۲۸۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482855
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا:

شهید حجازی کسی بود که نهال‌های مقاومت را کاشت

شهید حجازی کسی بود که نهال‌های مقاومت را کاشت

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: شهید حجازی کسی بود که نهال‌های مقاومت را به مدت ده سال در سرزمین احساس و ایمان و باور ملت ایران کاشت.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در دومین سالگرد شهادت سردار سید محمد حجازی گفت: در تاریخ پر فراز و نشیب معاصر ایران سه رخداد عظیم پیروزی انقلاب کبیر اسلامی، پیروزی دفاع مقدس و پیروزی مدافعین حرم همچون گوهری در سپهر جهانی می‌درخشد.

سردار صفوی با بیان اینکه رهبری و فرماندهی این سه حادثه بزرگ را رهبرانی الهی، خردمند و شجاع عهده دار بودند گفت: بدون رهبری حضرت امام خمینی (ره) آیا پیروزی انقلاب کبیر اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس دست یافتنی بود؟ و طی ۳۴ سال گذشته پیروزی جبهه مقاومت بدون رهبری حضرت امام خامنه ای در مقابل جبهه استکبار آیا امکان داشت؟

صفوی افزود: در این پیروزی‌های بزرگ امامان بر حق به نجات کشورها و ملت‌های لبنان، سوریه، عراق و یمن و جوانانی مؤمن و شجاع، صبور و خردمند و مجاهدان فی سبیل الله به یاری امامان حق آمدند تا پیروزی حاصل شد.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس اظهار کرد: خیلی حقیقت را نمی‌بینند. یا می‌بینند و لیکن نمی‌فهمند. خیلی‌ها حقیقت را می‌بینند ولی جرأت و شهامت برای دفاع از آن را ندارند. شجاعت اقامه حق را ندارند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا افزود: اما کسانی هم هستند که خداوند به آنها دل روشنی داده قلبی مطمئن و شجاع داده که هم توانایی درک حقیقت را داشته باشند و هم شهامت و دلیری آن را که به سوی آن بشتابند و وظیفه خود را هر چند به بهای سنگین جان و مال و آبروی خود بپردازند. اینها هستند که در سوره آل عمران مورد خطاب خداوند قرار می‌گیرند.

سرلشکر صفوی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شهید حجازی در زمره افرادی است که نور حقیقت را دید و با صلابت از حقانیت اسلام دفاع کرد، گفت: سردار سید محمد حجازی از بزرگ مردانی بود که در سه مقطع پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و پیروزی مدافعان حرم، نور حقیقت را در لابه لای ظلمتهای متراکم فتنه‌های زمانه با بصیرت الهی دید و به کمک و یاری امام حق شتافت. به کمک سید علی و سید حسن نصرالله. مهم دیدن این نور حقیقت است و خودش توفیق الهی می‌خواهد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: شهدای عزیز ما همچون سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی و دیگر سرداران بزرگ جبهه مقاومت مانند سید محمد حجازی برای اسلام و ایران عزیزمان عزت، اقتدار و امنیت آفریدند.

سردار صفوی در ادامه سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های شهید حجازی در سه بخش تفکر، اخلاق و رفتار و عملکرد خاطرنشان ساخت: سردار حجازی یک فرمانده صاحب فکر و اندیشه و اهل تدبیر و با برنامه بود که با یک نظم و هندسه فکری بسیار قوی عمل می‌کرد و به ارزش‌های اخلاقی بسیار پایبند بود.

این فرمانده عالی نیروهای مسلح افزود: شهید حجازی کسی بود که نهال‌های مقاومت را به مدت ده سال در سرزمین احساس و ایمان و باور ملت ایران کاشت و نیروی مقاومت بسیج را به عنوان نیروی تأمین کننده امنیت ملی و خدمت به مردم به اوج قدرت و شکوفایی رساند، آن هم در شرایط دوره‌ای که بسیار پیچیده و حساس بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان ساخت: افق‌های بلند جهاد شهید حجازی به مرزهای ایران ختم نشد، او به لبنان رفت و در آنجا به کمک سید مقاومت، سید حسن نصرالله و حزب الله مقتدر شتافت و در آنجا نقشه قدرت حزب الله را برای شکست دادن قطعی صهیونیست‌ها تکمیل کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه