موج
کدخبر : ۴۸۲۷۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482786

دیوان محاسبات و دانشگاه تهران تفاهنامه همکاری امضا کردند

دیوان محاسبات و دانشگاه تهران تفاهنامه همکاری امضا کردند

تفاهنامه همکاری مشترک میان دیوان محاسبات کشور و دانشگاه تهران در زمینه های حسابرسی، قوانین و مقررات، پژوهش و تحقیقات و آموزش به امضای سیداحمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور و سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، سیداحمدرضا دستغیب در این جلسه، ضمن قدردانی از حضور رئیس و مدیران دانشگاه تهران در دیوان محاسبات، گفت: سیاست ما در این نهاد نظارتی، همکاری بیش از پیش با مراکز دانشگاهی است تا از ظرفیت های موجود در حوزه آموزش عالی کشور در جهت رفع نقایص و پیشبرد اهداف کشور استفاده کنیم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به ضرورت توسعه بیشتر همکاری های دوجانبه میان نهادهای نظارتی و مراکز آموزش عالی، تاکید کرد: متاسفانه بعضاً می بینیم که آموخته های دانشجویان فارغ التحصیل و جذب شده در نهادها، متناسب با نیازهای سازمان ها و دستگاه های کشور نیست؛ از این رو وقت بسیار زیادی از نیروی انسانی جدیدالورود، صرف آشنایی و سازگاری با دستگاه کارفرما می شود.

دستغیب همچنین تصریح کرد: از آنجا که برخی ماموریت های دیوان محاسبات در ذیل سرفصل های «حسابرسی» و «امور حقوقی» دسته بندی می شوند، دانشگاه تهران به عنوان دانشگاهی معتبر، می تواند علاوه بر مساعدت در حوزه هایی همچون حکمرانی، اقتصاد، مالکیت عمومی و حسابرسی عملکرد، با تمهید سرفصل های درسی و حتی تأسیس میان رشته در زمینه حقوق حسابرسی، ‌یاری دهنده این نهاد نظارتی در انجام وظایف قانونی خود باشد.

سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران نیز در این نشست، ضمن تجلیل از نگاه ویژه دیوان محاسبات کشور برای تعامل با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی، بیان داشت: دیوان محاسبات بعنوان دستگاه نظارتی، نقشی بسیار مهم در امر رعایت مقررات و عدم انحراف از بودجه را بر عهده دارد و در عین حال شاید به علت گستردگی وظایف و بضاعت محدود در نیروی انسانی، نتواند پاسخگوی همه نیازهای کشور در زمینه رسیدگی مالی باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: برای جبران این خلاء، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی می توانند کمک حال نهادهای نظارتی همچون دیوان محاسبات کشور باشند تا با ارتقای تعاملات و افزایش همکاری ها، نظارت اثربخش و موثر بر نحوه صحیح هزینه کرد بودجه را داشته باشند.

رئیس دانشگاه تهران، با برشماری دیگر محاسن افزایش مناسبات، میان دستگاه های نظارتی و مراکز آموزش عالی، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که می توان در راستای کمک به دیوان محاسبات انجام داد، تعریف کارویژه برای دستگاه ها در قالب «حسابرسی داخلی» است تا هر مجموعه ای پیش از ورود نهادی نظارتی همچون دیوان محاسبات، اقدامات پیشگیرانه را انجام داده باشد.

وی افزود: اگر مبحث «حسابرسی داخلی» در میان دستگاه های کشور شایع شود، دیگر دیوان محاسبات وقت ارزشمند خود را صرف امور اولویت دارتری مثل حسابرسی عملکرد خواهد کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه، تفاهمنامه همکاری مشترک میان رئیس کل دیوان محاسبات کشور و رئیس دانشگاه تهران، به امضا رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه