موج
کدخبر : ۴۷۷۵۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477571
رییس سازمان انرژی اتمی :

امروز دانش هسته‌ای ایران یارای رقابت در عرصه‌های بین االملل را دارد

امروز دانش هسته‌ای ایران یارای رقابت در عرصه‌های بین االملل را دارد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما امروز می‌توانیم بگوییم که نسبت به سال گذشته هر تصوری که مردم از فناوری هسته‌ای داشتند، بهتر شده است

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: می‌توان به ورود فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای به تمامی امور زندگی مردم در سطوح گسترده امیدوار بود مشروط به اینکه متولیان هر بخش پای کار بیایند.

 محمد اسلامی با اشاره به نقش رسانه‌ها در انعکاس توانمندی هسته‌ای صلح آمیز در زمینه‌های مختلف گفت: رسانه‌ها در این حوزه نقش مهمی دارند و امروز روایت اول را می‌توانند داشته باشند. روایت اولی که بعد از انقلاب غربی‌ها در رسانه ها مطرح و القا کردند این بود که بگویند ایران برای مقاصد نظامی به سمت انرژی هسته‌ای رفته است ولی امروز این نگرش باید واقعی و با حس نزدیک و ملموس تغییر کند. امروز ۲۱۰ مرکز هسته‌ای در بخش تشخیصی و درمانی فعال است و از رادیوداروهایی استفاده می‌کنند که تولید سازمان انرژی اتمی است. ۶۰ نوع رادیودارو را در کشور یک میلیون بیمار استفاده می کنند و این حاکی از ارزش و اهمیت بخش‌های مختلف انرژی هسته ای در زندگی مردم است.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: می‌توان به ورود فناوری صلح آمیز هسته ای به تمامی امور زندگی مردم در سطوح گسترده امیدوار بود مشروط به اینکه متولیان هر بخش پای کار بیایند. تفاهم نامه همکاری سازمان محیط زیست و سازمان انرژی اتمی ۹ ماه طول کشید و این نشان می دهد که ما پای کار هستیم.

اسلامی ادامه داد: ما امروز می‌توانیم بگوییم که نسبت به سال گذشته هر تصوری که مردم از فناوری هسته‌ای داشتند، بهتر شده است و با ارایه تصویر درست و دقیق سعی کردیم، بگوییم که فناوری هسته‌ای آن چیزی نیست که دشمن در رسانه‌ها القا می کند.

وی اظهار کرد: رادیوداروها، پلاسما، حفاظت در برابر اشعه، استفاده از فناوری هسته‌ای در بخش های صنعتی، استریلیزه کردن کلیه تجهیزات یک بار مصرف پزشکی از جمله کارهای بزرگی است که در حوزه‌های مختلف از سوی سازمان انرژی اتمی در حال انجام است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه