موج
کدخبر : ۳۹۷۳۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397381

نیک بین در گفت وگو با موج:

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی این طرح قطعا تا دو سال آینده به طول می انجامد و طی این دو سال هیچگونه اتفاقی برای اینترنت نخواهد افتاد.

حجت الاسلام جواد نیک بین عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح صیانت از فضای مجازی ، اظهار داشت: بررسی این طرح قطعا تا دو سال آینده به طول می انجامد و طی این دو سال هیچگونه اتفاقی برای اینترنت و فضای مجازی نخواهد افتاد.

وی در مورد تشکیل جلسه کمیسیون مشترک در رابطه با این طرح، ادامه داد: برای مشخص شدن اعضای کمیسیون مشترک رای گیری انجام شده اما هنوز این کمیسیون تشکیل جلسه نداده است.بنده عضو آن کمیسیون نیستم اما تا جایی که امکان داشته باشه در این کمیسیون شرکت می کنم و مطالبات مردم را پیگیری می کنم. 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در این طرح به دنبال جلب رضایت مردم هستیم، افزود: اشکالاتی که مردم به این طرح گرفتند بخاطر عدم اطلاع رسانی دقیق درست مجلس بود  لذا پس از آغاز جلسه مشترک شبهات مردم برطرف خواهد شد.

نیک بین در مورد نظر وزیر ارتباطات در رابطه با این طرح، بیان کرد: وزیر ارتباطات مطیع مجلس است.

*ضرورت فراهم سازی زیرساخت های جمعیتی در کشور

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد آخرین وضعیت بررسی طرح تعالی جمعیت ، افزود: باید زیرساخت های جمعیت فراهم شود، بعنوان مثال از سواحل مکران تا خوزستان، بوشهر، بندرعباس و چابهار که نوار مرزی جنوبی کشور است حدود 3ونیم میلیون جمعیت دارد در حالی که اگر زیرساخت های افزایش جمعیت فراهم شود قابلیت 25 میلیون جمعیت را دارد.

وی ادامه داد: منظور از فراهم ساختن زیرساخت های جمعیتی یعنی اینکه باید کارخانه های پتروشیمی و صنایع آب بر در آنجا مستقر شوند تا اشتغالی ایجاد شود و  تولید نسلی اتفاق افتد.

نیک بین در پاسخ به سوالی در مورد اینکه این زیرساخت هایی که شما اشاره کردین بسیار زمان بر است و با توجه به پیری جمعیت کشور باید تمهیدات ویژه تری اندیشیده شود، کمیسیون فرهنگی در اینباره چه اقدامی باید انجام دهد، افزود: چاره ای نیست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`