موج
کدخبر : ۳۹۲۷۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392779

ولایتی:

مشاور بین الملل رهبر انقلاب در امور بین الملل گفت: رییس جمهور در معرفی کابینه، دقت شایسته و تلاش‌ های ارزشمندی را به عمل آوردند و تا جایی که میسر بود نوع افرادی که به عنوان وزیر معرفی شده­ اند از اشخاص ذی صلاح و متدین هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر انقلاب در امور بین الملل در خصوص ارزیابی از وزرای پیشنهادی رییس جمهور گفت: ایشان در معرفی کابینه، دقت شایسته و تلاش‌ های ارزشمندی را به عمل آوردند و تا جایی که میسر بود نوع افرادی که به عنوان وزیر معرفی شده­ اند از اشخاص ذی صلاح و متدین هستند، به خصوص برخی چهره‌های شناخته شده‌تر برای اینجانب در کابینه پیشنهادی مانند وزرای بهداشت درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، اطلاعات، کشور، میراث فرهنگی و گردشگری، همانند بقیه متدین، انقلابی و کارآمد هستند.

وی همچنین در خصوص شناخت از برخی وزرای پیشنهادی و ارزیابی از آنان افزود: در حوزه پزشکی دکتر عین اللهی که به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی شده در بین افراد صاحب صلاحیت در این عرصه، در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم، از جمله مناسب‌ترین هستند.

وى که استاد تمام رشته چشم پزشکی است، فردی متدین، انقلابی، خدمت‌گذار و مورد اعتماد جامعه پزشکی و عموم مردم بوده و با توجه به شرایط سختی که امروزه جهان با آن روبروست، یعنی پاندمی کرونا، وظایف معمول وزیر بهداشت جهت مقابله با این بیماری و ویروس منحوس بسیار سنگین، پیچیده­‌تر و نسبت به موارد عادی مضاعف هستند.

از کلیه پزشکان صاحب نظر در حوزه آموزش، پژوهش، درمان و پیشگیری درخواست می‌کنم تا در صورت کسب رای اعتماد، به ایشان کمک کنند.

ولایتی در ارتباط با وزیر پیشنهادی امور خارجه در صورت کسب رای اعتماد از مجلس محترم، نیز گفت: وظایف وزارت امور خارجه نیز در حال حاضر، سنگین­ است و شرایط امروز بسیار پیچیده، حساس و مهم است، زیرا جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار انقلاب و بیداری اسلامی، در کل منطقه و جهان اسلام، وظایف سنگینی بر عهده دارد که اقتضاء می­ کند، وزیری آشنا به مسائل و پیچیدگی­‌های امروز منطقه و حوزه بین الملل، به مسئولیت آن انتخاب شود.

وی افزود: امیرعبداللهیان، فردی متدین، انقلابی و بصیر است. انشاء الله ایشان نیز مورد حمایت دیپلمات‌های کارآمد و انقلابی و کارگزاران دلسوز و صاحب نظر در سیاست خارجی خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها