موج
کدخبر : ۳۹۲۰۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-392051

امیر شاهرخ شهرام:

مدیرعامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: ما شبکه‌های ارتباطی کشور را بومی کرده‌ایم و توانستیم با رمزگذاری ارتباطات، ارتباط امن را ایجاد کنیم، به شکلی که امکان شنود و نفوذ را از دشمن گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر شاهرخ شهرام مدیرعامل سازمان صنایع الکترونیک با حضور در برنامه صبح بخیر ایران به مناسبت ۳۱ مرداد روز بزرگداشت صنعت دفاعی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه الکترونیک، گفت: زمانی که آمریکایی‌ ها ایران را ترک کردند خیلی‌ها فکر می‌کردند ارتش و نظامیان ایران نمی‌توانند به کار خود ادامه دهند اما با تلاش و مجاهدت‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس انجام شد توانستیم نه تنها تهدیدات را در دفاع مقدس در مرزها متوقف کرده بلکه این تهدیدات را به فرصت برای شکوفایی و خود کفایی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اهمیت خودکفایی در تولید قطعات الکترونیک و تجهیزات راداری و ارتباطی گفت: تجربه دفاع مقدس به ما نشان داد که در حوزه رزمی و تجهیزات باید خود کفا باشیم زیرا در هیچ کشوری این تجهیزات را در اختیار ما قرار نمی‌دهد.

امروز به جایگاهی رسیده‌ایم که در ماه هزاران بی‌ سیم را برای نیروهای مسلح تولید می‌کنیم

مدیر عامل صنایع الکترونیک در ادامه به پیشرفت‌های صنایع الکترونیک وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در تولید تجهیزات ارتباطی اشاره و افزود: امروز به توان و جایگاهی رسیده‌ایم که در ماه هزاران بی‌ سیم را برای نیروهای مسلح تولید می‌کنیم.

وی بر توان بالای کشور در حوزه الکترونیک تاکید کرد و گفت: از مهندسی معکوس و کپی کردن در گذشته به تولید و طراحی فناوری و قطعات الکترونیک بسیار پیشرفته رسیده‌ایم و به یکی از پنج کشور پیشرفته در این حوزه تبدیل شده‌ایم.

امیر شهرام در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری این سازمان با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: با بیش از ۶۰۰ دانشگاه و ۹۰۰ شرکت دانش بنیان ارتباط داریم و با همکاری و همراهی هم توانسته‌ایم مطالبات نیروهای مسلح و کشور را تامین می‌کنیم.

 تحریم‌ ها در حوزه دفاع، محرک و عامل پیشرفت است

وی تحریم‌ ها را در حوزه دفاع، محرک و عامل پیشرفت دانست و گفت: پیش از انقلاب، قبل از تحویل فناوری‌ها انبارهای قطعات ما را پر می‌کردند شاید این در ظاهر امر کار خوبی باشد، اما با این اقدام خلاقیت و نو آوری را در جامعه ما می‌کشتند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی دیگر این امکان وجود نداشت و صنایع دفاعی کشور برای تامین نیاز نیروهای مسلح وارد عرصه طراحی و تولید تجهیزات ارتباطی شد و به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری توانستیم به جایگاهی بسیار خوبی در این عرصه برسیم و امروز یکی از پنج کشور پیشرفته در این حوزه هستیم.

شبکه سازی ارتباطی عامل قدرت در جنگ‌ های نوین است

امیر شهرام شبکه سازی ارتباطی را عامل قدرت در جنگ‌های نوین دانست و گفت: ما شبکه‌های ارتباطی کشور را بومی کرده‌ایم و توانسته‌ایم با رمزگذاری ارتباطات، ارتباط امن را ایجاد کنیم، به شکلی که امکان شنود و نفوذ را از دشمن گرفته‌ایم.

رییس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع با بیان اینکه امروز دشمن از فواصل دور اهداف خود را مورد اصابت قرار می‌دهند گفت: برای مقابل با این تهدیدات نیازمند تجهیزات رصد و راداری بسیار پیشرفته بودیم که بتواند از فواصل دور این تهدیدات را کشف و برای مقابله با آنها اقدام کند؛ این فناوری تنها در اختیار ۵ کشور است و ما به این فناوری دست یافته‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها