موج
کدخبر : ۳۹۰۱۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-390191

مفتح:

نماینده مردم تویسرکان در مجلس تاکید کرد: متغیرها در لایحه بودجه مسیر پیشرفت جامعه را نمایان می‌کنند، برای تنظیم بودجه باید ساختار آن را متناسب با اهداف تعیین کنیم، اما لایحه بودجه در سنوات گذشته در بسیاری از موارد اینگونه نبوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد مهدی مفتح در خصوص تایید طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور در شورای نگهبان ، گفت: یکی از مهم‌ ترین ابزارهای اداره کشور و نیل به اهداف توسعه‌ای بودجه است و در این سند یک‌ساله درآمدها و هزینه‌های دولت تعیین می‌شود.

وی افزود: در لایحه بودجه اهداف زیادی مانند عدم کسری، مواردی که در اقتصاد کشور اثرات فروانی دارند و متغیرهای اقتصادی کشور که در زندگی مردم می‌توانند اثرگذار باشند، رصد می‌شوند و نشان می‌دهد وضعیت مدیریت کشور در حوزه اقتصادی چگونه است.

لایحه بودجه باید مانند تابلویی مسائل اساسی را نشان دهد

نماینده مردم تویسرکان در مجلس با تاکید بر اینکه متغیرها در لایحه بودجه مسیر پیشرفت جامعه را نمایان می‌کنند، عنوان کرد: برای تنظیم بودجه باید ساختار آن را متناسب با اهداف تعیین کنیم، اما لایحه بودجه در سنوات گذشته در بسیاری از موارد اینگونه نبوده است. لایحه بودجه باید مانند تابلویی مسائل اساسی را نشان دهد.

مفتح با بیان اینکه اصلاح ساختار بودجه طی سال‌های گذشته مورد مطالبه مردم و مقام معظم رهبری بوده است، گفت: در ابتدای مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفت و کمیته ای با مسئولیت محسن زنگنه به این منظور تعیین شد و اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت.

طرح اصلاح ساختار بودجه گام اول مجلس جهت تغییر نظام بودجه ریزی است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه در اولین گام برخی از اصلاحات ساختاری در لایحه بودجه تعریف شد که پس از تصویب در صحن علنی توسط شورای نگهبان تایید شد،گفت: طرح اصلاح ساختار بودجه گام اول مجلس شورای اسلامی در این مسیر است و امیدواریم با فعالیت کمیته مربوطه اقدامات لازم تداوم داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

دیگر رسانه ها

`