موج
کدخبر : ۳۸۹۸۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-389867

سرلشکر موسوی:

فرمانده کل ارتش گفت: همه نیروهای ارتش در خط مقدم دفاع از کشور جانانه ایستادند و پدافند هوایی به دلیل نوع مأموریت و وظیفه‌ای که به عهده دارد مثل دوران دفاع مقدس همچنان در خط مقدم است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در دیدار تعدادی از خانواده شهدا و بازماندگان سایت راداری سوباشی همدان و اهدای نشان فداکاری گفت: ارتش در دفاع مقدس با تمام وجود پای دفاع از کشور، ملت و ناموس ایستاد و بیش از ۴۸ هزار شهید و بیس از دویست هزار جانباز تقدیم انقلاب کرد.

وی افزود: همه نیروهای ارتش در خط مقدم دفاع از کشور جانانه ایستادند و پدافند هوایی به دلیل نوع مأموریت و وظیفه‌ای که به عهده دارد مثل دوران دفاع مقدس همچنان در خط مقدم است.

موسوی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را یک فرصت مغتنم برای یادآوری گذشته دانست و آن را برای همه مسئولین لازم عنوان کرد و ادامه داد: مرور خاطرات، ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران به ما یادآوری می‌کند که برای برافراشته ماندن این پرچم خون‌های زیادی ریخته شده و چقدر انسان‌ها از لذت‌ها و خوشی های خود گذشتند تا امنیت و آرامش برقرار باشد.

وی اقتدار ایران اسلامی را با گذشته بسیار متفاوت خواند و گفت: شهدا، جانبازان و ایثارگران با آن عظمتی که آفریدند باعث شدند تا امروز جمهوری اسلامی در برابر فشارها و تحریم‌ها ایستادگی کند. اگر امروز با اقتدار، آقایی و افتخار داریم در کمال آرامش زندگی می‌کنیم و با قدرت با دنیا حرف می زنیم، مرهون خون شهدایی است که در حساس‌ترین مقاطع، این کشور را نجات دادند.

مأموریت اصلی ما دفاع از حدود و ثغور و استقلال و نظام جمهوری اسلامی است

فرمانده کل ارتش گفت: مأموریت اصلی ما دفاع از حدود و ثغور و استقلال و نظام جمهوری اسلامی است اما هر کجا مردم عزیزمان به حضور ارتش نیاز داشته باشند حاضر می‌شویم و خداوند را به پاس این خدمتگزاری شاکر و سپاسگزاریم.

موسوی عملکرد و حضور سریع ارتش در مردم یاری و امدادرسانی در بلایای طبیعی را مورد رضایت مردم خواند و گفت: در گذشته برای راه اندازی یک بیمارستان صحرایی زمان زیادی طول می‌کشید اما امروز ظرف کمتر از ۱۵ روز مجهزترین بیمارستان صحرایی با نیروی انسانی متخصص و امکانات پیشرفته در مناطق محروم برای خدمت رسانی به مردم توسط ارتش برپا می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز امدادرسانی ارتش به دوردست‌ترین نقاط کشور به ساعت رسیده و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

در ابتدای مراسم، امیر سرتیپ دوم فولادی گزارشی از روند اهدا نشان فداکاری به خانواده‌های شهدا و ایثارگران ارتش و همچنین یادآوری حماسه عاشوراییان سایت سوباشی ارائه کرد.

در این مراسم خانواده معظم شهیدان مهدی عسکری، حسنعلی مهدوی برازنده، اسدالله زمانی، امیر سرتیپ حسن شاهرخی فرمانده اسبق پدافند هوایی و سرهنگ بازنشسته درویش علی بنی اسدی حضور داشتند و در پایان این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نشان فداکاری توسط فرمانده کل ارتش به خانواده معظم شهدا و پیشکسوتان حاضر در مراسم اهدا شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها