موج
کدخبر : ۳۸۳۱۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383128

عرف در جمع خبرنگاران:

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: وزارت امور خارجه متولی اخذ رای از ایرانیان خارج از کشور است و اگر مشکلی پیش آید باید رسیدگی کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور با تشکر از مردم برای حضور پرشورشان در پای صندوق های رای ابراز امیدواری کرد این روند ادامه داشته باشد، اظهار داشت: صبح مشکلات فنی پیش آمد اما بلافاصله با دستور وزیر کشور حدود یک درصد از مجموعه شعب کشور، از حالت آنلاین به سمت آفلاین رفتند که مردم معطل نشوند. 

وی افزود: لذا من هم اکنون به همه فرمانداران استان و در ستاد‌های انتخابات اعلام می‌کنم در هر نقطه اگر مشکل فنی پیش آمده و امکان آنلاین نیست حتماً به سرعت آن را تبدیل به آفلاین کنند و رای مردم را بگیرند؛ هیچ‌کس نباید بابت معطل شدن در صف نتواند حق خودش را  استیفا کند. لذا فرمانداران و استانداران این را به عنوان یک ابلاغیه تلقی کنند.

وی گفت: از طریق اطلاعیه اعلام کردیم که ۳ نفر از نامزدهای محترم رسما انصراف دادند و چهار نفر از نامزدهای محترم حضور دارند لذا لیست هایی که در واقع به غیر از این چهار نامزد محترم هستند، اعتبار ندارند لذا مردم به آن ها توجه کنند و ما هم به طور  قانونی اعلام کردیم که با شایعات  در برخورد قانونی  خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه علیرغم اینکه طی اطلاعیه ای اعلام کردیم که سه نفر از کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری انصراف داده و تنها چهار نفر از نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری حضور دارند، اما بعضاً در فضای مجازی لیست‌های منتشر می‌شود؛ تاکید کرد: لیست‌هایی که به غیر از این چهار نامزد هستند اعتبار ندارند و مردم به آنها توجه نکند ما نیز به مبادی قانونی اعلام کردیم با کسانی که شایعات و جعلیات را اعلام کردند برخورد قانونی انجام شود. 

وی درباره میزان تعرفه‌های مصرف شده اظهار داشت: در حال حاضر بیان این موضوع کار ساده‌ای نیست و به سرعت در کل کشور در حال تغییر است. اما روند خوبی است و  با سرعت انجام می‌شود. در اولین فرصتی که جمع‌بندی رسیدیم حتما آن را اعلام کنیم. لذا مسیر قابل قبولی است که مردم با شور و شوق وارد انتخابات شدند.

وی درباره ارسال نشدن صندوق سیار برای افراد در بیمارستان‌ها اظهار داشت: با وزارت بهداشت و هلال احمر هماهنگ شده لذا قرار است که این اقدام با همکاری فرمانداری انجام شود. نماینده هلال احمر در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده، جلسه می‌گذاریم که ببینیم این اقدام از صبح صورت گرفته است یا نه اگر نگرفته باشد حتماً باید این کار در  بعد از ظهر انجام دهیم که افراد بتوانند رای خودشان را بدهند.

معاون سیاسی وزارت کشور  گفت: ما اعلام کردیم که اگر بستر اخد رای به شکل آنلاین فراهم نیست به شکل آفلاین انجام شود.

وی درباره امکان اخذ رای در شورای شهر از ناطق نوری گفت: دور قبل نیز مواردی داشتیم کسانی که  شناسنامه جدید تهیه کرده‌اند در سیستم و بررسی می‌کنند و باید در حوزه مشخص باشد. اما جزئیات آن را بررسی میکنم و بعد از ظهر انرا را اعلام خواهم کرد. 

وی این موضوع که به افراد اجازه داده نشده که در ساعات اولیه و از ساعت ۷ صبح رای دهند را تکذیب کرد و درباره مسائل شعب خارج از کشور گفت: نسبت به شعب خارج کشور در برخی از کشورها محدودیت‌هایی  به عنوان بیماری کرونا ایجاد کردند و و مثل گذشته فضا را ایجاد نکردند و برخی موارد مجبور شدند مکان‌هایی را اجاره کنند.  وزارت امور خارجه متولی اخذ رای از ایرانیان خارج کشور است که اگر مشکلی باشد باید رسیدگی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها