موج
کدخبر : ۳۸۳۱۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383114

انتخابات ریاست جمهوری با حضور شهروندان ایرانی در سرکنسول‌های مختلف این کشور در سرتاسر افغانستان از جمله هرات در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری موج، امروز 28 خرداد سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران با حضور شهروندان ایرانی در کنسلوگری مختلف ایران در افغانستان در حال برگزاری است.

«محمد صدیقی‌فر» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران گفت: در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران همانند سال‌های گذشته در تمام نمایندگی‌های سیاسی ایران از جمله سرکنسولگری ایران در هرات برگزار شده است.

وی افزود: در نخستین ساعات آغاز مردان و زنان ایرانی به صورت گسترده در انتخابات شرکت کردند.

صدیقی‌فر ادامه داد: هرات به سبب نزدیکی جغرافیایی که با ایران دارد شمار اتباع ایرانی در آن حضور گسترده دارند و امروز نزدیک به 300  زن ایرانی که با شوهران افغان ازدواج کرده و همچنین بازرگان و رانندگان در انتخابات شرکت کردند.

این دیپلمات ایرانی از مسوولان محلی هرات و نهادهای امنیتی که در برگزاری روند انتخابات با این نهاد دیپلماتیک همکاری کردند، سپاسگذاری کرد.

برخی از زنان ایران حاضر در انتخابات نیز گفتند که امروز تعیین سرنوشت ایران است و خوشحال هستیم که در سرنوشت کشور خود تاثیرگذار خواهیم بود.

گلباف از حاضران در روند رای‌گیری نیز گفت: امروز خوشحال است با اینکه در کشور دیگری زندگی می‌کند و می‌تواند سرنوشت خود را رقم بزند و رای دهد.

صبح امروز انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور آغاز شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها