موج
کدخبر : ۳۷۹۹۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379988

عضو هیات رئیسه مجلس کاندیداهای ناظران هیأت رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز  مجلس شورای اسلامی ، کاندیداهای گزینه ناظران هیأت رئیسه مجلس برای اجلاسیه دوم مجلس یازدهم را معرفی کرد که براین اساس محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، علی رضایی نماینده کنگاور، صحنه و هرسین، علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، سید نظام الدین موسوی و محسن پیرهادی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اعلام شدند.

بر اساس ماده 14 آیین نامه داخلی مجلس، انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آراء نمایندگان و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام‌جداگانه و با اکثریت نسبی و رأی مخفی و با ورقه خواهد بود. در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم‌ اکثریت نسبی کافی خواهد بود.

تبصره ۱ – چنانچه آراء برای رئیس، نواب رئیس، دبیران، ناظران با یکدیگر برابر باشد، حسب مورد به قید قرعه تعیین می‌شوند.

تبصره ۲ – در صورتی به فرد غایب در جلسه می‌توان رأی داد که قبل از تشکیل جلسه مربوط به انتخابات هیأت رئیسه، کتباً نامزدی خود را به‌معاونت قوانین مجلس اعلام کرده باشد.

بر اساس مصوبه ستاد کرونا انتخابات اعضای هیأت رئیسه اجلاسیه دوم یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها