موج
کدخبر : ۳۷۸۸۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378878

رزم‌حسینی در پاسخ به سوال دوم کریمی قدوسی مطرح کرد:

وزیر صنعت از تدوین طرحی در این وزارتخانه به منظور تکمیل زنجیره فولاد و اصلاح قیمت‌گذاری در بازار خبر داد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، علیرضا رزم‌حسینی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دوم جواد کریمی قدوسی در خصوص وضعیت بازار فولاد گفت: ما سال گذشته حدود 29 میلیون تن تولید فولاد داشتیم که این یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: با توجه به میزان صادرات کالاهای غیرنفتی ما بخش عمده‌ تأمین نیاز کارخانجات و واردات را از طریق صادرات کالاها انجام دادیم ضمن اینکه باید به این نکته توجه شود که در سال گذشته قیمت جهانی شمش فولاد 345 دلار بوده که الان به 643 دلار رسیده است و همین باعث شده که قیمت‌های مربوط به فولاد، ورق و میلگرد افزایش پیدا کند کما اینکه از 166 درصد تا 282 درصد افزایش یافته است و این موضوع ریشه در دوره فعالیت وزیر گذشته دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: کارگروه تنظیم قیمت بازار، قیمت فولاد را بر اساس قیمت جهانی در بندرعباس ضربدر نرخ ارز نیمایی کرده است ضمن اینکه طبق قانون این کالا باید در بورس عرضه شود.

رزم حسینی افزود: با توجه به نوسان نرخ ارز نیمایی کما اینکه در سال گذشته در اردیبهشت ماه قیمت آن 14 هزار تومان بوده که هم اکنون به 22 هزار تومان رسیده است و این موضوع در کنار قیمت جهانی فولاد بر افزایش قیمت‌ها اثرگذار بوده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: روز گذشته قیمت شمش فولاد 24 درصد پایین‌تر از قیمت جهانی در بورس تهران عرضه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها