موج
کدخبر : ۳۷۸۲۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378262

عباسی در جمع خبرنگاران:

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: نیازمند بازطراحی سیستم دولت هستیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعارمان بازگشت به مردم با صداقت است.

وی ادامه داد: دولت نقش مهمی در برقراری انسجام داخلی دارد و ارتباط تنگاتنگی را با مجلس خواهیم داشت.

عباسی افزود: دولت اینده با مشورت مجلس از حضور نخبگان استفاده خواهد کرد.

عباسی افزود: لازم است دولت جدید بتواند شرایط اقتصادی را تغییر دهد و این تغییر حتما با تکیه بر توان داخلی و نگاه به ظرفیت داخلی، دیپلماسی فعال و گفتگو برای حل مشکلات سیاسی و پیگیری تفکر مقاومت و تلفیق و توام دانستن نظریه میدان و گفتگو امکانپذیر است .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای اینکه بتوانیم در مناسبات جهانی دخیل باشیم که شایسته ملت ایران هم هست باید انسجام داخلی داشته باشیم؛ دولت در این میان نقش مهمی دارد.

وی گفت: باید همگی همدل و همراه باشیم در چارچوب قانون و وفادار به انقلاب تلاش کنیم، باید همه علایق سیاسی در چارچوب نظام برای حل مشکلات نظام  وارد عرصه شوند.

عباسی با تاکید بر اینکه مردم ما شایسته عزت بیشتری هستند، گفت: من همراه سایر داوطلبانی هستم که تائید شورای نگهبان را اخذ کرده اند، اگر شورای نگهبان  صلاحیت بنده را تائید کند، فرصت دارم حرف‌های خود را بزنم و در این راستا، نفع و ضرر معنا ندارد و همه داوطلبان کنار هم هستند و مردم هستند که انتخاب می کنند .

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در باره برنامه های خود تاکید کرد: برنامه ام این است که از توان داخلی، ظرفیت اندیشمندان، اصناف، اساتید، نخبگان، گروه های مردمی در جهت حل مشکلات استفاده کنم .

وی درباره اقدامات دولت احتمالی خود برای رفع مشکلات اقتصادی عنوان کرد: مشکلات اقتصادی باید در چند مرحله مورد بررسی قرار گیرند. باید به مسئله اشتغال بپردازیم که تولید مسکن هم در این راستا مهم خواهد بود.

عباسی درباره برنامه خود در حوزه سیاسیت خارجی گفت: ارتباط با کشورهای منطقه، خصوصا کشورهای جنوب غرب آسیا در اولویت قرار دارند زیرا ارتباط زمینی و فرهنگ مشترک با آنها داریم و اینها باعث افزایش تولید در داخل می شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در صورت عدم احراز صلاحیت خود در انتخابات خاطرنشان کرد: صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشوم. این به تشخیص شورای نگهبان است که براساس قانون عمل می کنند. من در جلسات مردمی کاندیداها شرکت می کنم و از همه آنها دفاع می کنم و نظرات شان را به گوش مردم می رسانم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها