موج
کدخبر : ۳۷۶۳۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376330

مصری:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق و دستمزد کارگران ، گفت: در سال جاری تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه دستمزدها کفایت زندگی یک کارگر را نمی کند، حقوق آنها مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه «غیرمحرمانه»، با بیان اینکه ایران دارای مترقی‌ترین قوانین رفاه اجتماعی در سطح دنیاست، گفت: خوشبختانه برای اولین بار نظام‌های مختلفی مانند نظام بیمه‌ای، نظام حمایتی، نظام امدادی که در کشور به فعالیت می‌پرداختند در قانونی به نام قانون «نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی» به اجماع رسیده است که بخشی از آن به امور بیمه‌ای که یکی از شاخص‌ترین عناصر موثر در نظام رفاه اجتماعی مربوط است بر می گردد، بخشی نیز صندوق‌های بیمه‌ای و سازمان‌های بیمه‌گر و بخشی امور حمایتی و امدادی کشور در قانون نظام جامع را در برگرفته است.  

وی افزود: بحث ما در جامعه کارگری احیای مجدد شورای عالی تامین اجتماعی است. احیای سه جانبه گرایی که با توجه به قانون و مقررات کشوری، کارگران باید در تصمیم‌سازی دخیل باشند تا مطابق استاندارد جهانی به جامعه کارگری و تشکل‌های کارگری استقلال دهند و در حد تشریفات نباشد.  

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حقوق و دستمزد کارگران، تصریح کرد: در سال جاری تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه دستمزدها کفایت زندگی یک کارگر را نمی کند، حقوق آنها مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    از انجا كه در ساختار و تشكيلات اداري واحد و بخشي بنام طرح و برنامه داريم ولي متاسفانه سالهاست اين واحد را جدي نگرفته ايم و نتيجه اش نابساماني در برنامه ها شده است چندين سال است كه تمام سال را به بررسي دستمزد كارگران پرداخته ايم ولي چون افزايش قيمتها هر روزه هر ماهه شده ميزان دستمزد دچار نقص ميشود

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها