موج
کدخبر : ۳۷۲۲۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372259

امیر حاتمی:

وزیر دفاع گفت: جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق، مساحتی در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از سرزمینش به ۲۰ ملیون انواع مین و مواد منفجره ساخته کشورهای مدعی حقوق بشر، آلوده شده و به بزرگترین قربانی این معضل شوم تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی به مناسبت « روز جهانی آگاهی از خطر مین و کمک به اقدام علیه آن»،نوشت: جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق، مساحتی در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از سرزمینش به ۲۰ ملیون انواع مین و مواد منفجره ساخته کشورهای مدعی حقوق بشر، آلوده شده و  به بزرگترین قربانی این معضل شوم تبدیل شده است.

متن پیام او بدین شرح است:

جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق، مساحتی در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از سرزمینش به ۲۰ ملیون انواع مین و مواد منفجره ساخته کشورهای مدعی حقوق بشر، آلوده شده و  به بزرگترین قربانی این معضل شوم تبدیل شده است.

روز جهانی آگاهی از خطر مین، یاد آور اقدامی ارزشمند برای توجه مضاعف به حیات، سلامت، جامعه و محیطی امن، برای زندگی بی دغدغه جامعه بشری بشمار می آید؛ محیطی که بارها از سوی  انسان ها و دولت های متجاوز، مورد تهدید قرار گرفته است.

جمهوری اسلامی ایران که با الهام از تعالیم الهی دین مبین اسلام،حرمت جان و کرامت انسان ها را به عنوان اصلی مهم قلمداد نموده و همواره پرچمدار صلح، ثبات و آرامش در منطقه و جهان بوده است، در طول هشت سال جنگ تحمیلی با رژیم بعث عراق،مساحتی در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از سرزمینش به ۲۰ ملیون انواع مین و مواد منفجره ساخته کشورهای مدعی حقوق بشر، آلوده شده و  به بزرگترین قربانی این معضل شوم تبدیل شده است.

چه بسیار مردان، زنان وکودکان  ایرانی که در طول سال ها جنگ تحمیلی و پس از آن، قربانی مین شدند، وچه بسیار ضررهای اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی دیگری که بر جمهوری اسلامی ایران وارد شده ومتاسفانه همان کشورهایی که در طول سال های جنگ علیه ایران به دولت عراق در همه  زمینه ها از جمله مین های متنوع، کمک کردند،در سال های پس از جنگ نیز به هر بهانه ای از کمک به کشور ما برای برطرف کردن این معضل امتناع نموده ویاری تکنولوژیکی خود از مردم صلح دوست ایران را دریغ نمودند.

جمهوری اسلامی ایران بر این مبنا وعلیرغم این نفاق موجود، (روز جهانی آگاهی از خطرمین و کمک به اقدام علیه آن) وعملیات مین زدایی بشر دوستانه که حاصل آن،نجات جان کودکان،زنان ومردان بی گناه است را گرامی داشته وتمامی کشور ها را به تلاش و همت وتوجه بیشتر به این امر مهم دعوت می نماید.

به امید روزی که خشونت، تهدید و جنگ، از روابط انسانی رخت بربسته وانس والفت، توام با محبت وهمدلی، جایگزین آن شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها