موج
کدخبر : ۳۶۹۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369238

امیر نصیرزاده:

فرمانده نیروی هوایی ارتش ساخت هواپیمایی باسرنشین و بدون سرنشین و مهمات هوشمند را نشانه اقتدار این نیرو در جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید بیرجند بیک‌ محمدی در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش، گفت: جمهوری اسلامی هرچه دارد از خونه پاک شهدا است و جوانان ما امروز به این شهدا نیاز دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: شهید بیک محمدی الگوی بسیار خوب برای جوانان کشور، رزمندگان، خلبانان و کارکنان جوان نیروی هوایی ارتش است که در دوران دفاع مقدس با سن کم رشادت‌های بسیاری آفریدند.

وی با بیان اینکه شهید بیک محمدی در دوران هشت سال دفاع مقدس از نظام، آب و خاک کشور و مردم ایران اسلامی به مانند دیگر همرزمان خود دفاع کرد، اظهار داشت: او الگوی بسیار خوبی برای همه جوانان است و باید این راهی که شهدایی، چون او آغاز کردند، به بهترین شکلی ادامه دهیم.

نصیرزاده درباره اقتدار نیرو‌های هوایی ارتش نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته تحریم بوده، ولی در این مدت هر زمانی که ماموریتی به نیروی هوایی ارتش واگذار شده، به بهترین شکلی آن را انجام و اجرا کرده است.

وی با اشاره به ساخت هواپیمایی با سرنشین و بدون سرنشین و مهمات هوشمند که نیروی هوایی ارتش وارد شده آن شده است، عنوان کرد: این نشانه اقتدار کامل ما است که علاوه بر آن وسایل پیچیده را به صورت عملیاتی نگه می ‌دارد و در این راه با اقتدار پیش می‌رود.

گفتنی است خلبان بیک محمدی در سال ۱۳۲۶ در تهران به دنیا آمد و بعد از گذراندن دوران ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۴۹ به عنوان همافر استخدام نیروی هوایی شد و دوره‌های تخصصی با هواپیما F ۴ را در ایران و آمریکا گذراند. این شهید دفاع مقدس با اتمام دوران آموزشی، به عنوان خلبان F ۵ در پایگاه هوایی شکاری و در گردان‌های مختلف انجام وظیفه کرد.

هواپیما شهید خلبان بیک محمدی چند ماه پیش از پایان جنگ در ششم خرداد ۱۳۶۷ در حوالی کانال ماهی در منطقه شلمچه، مورد اصابت پدافند دشمن قرار گرفت و او مفقود الاثر می‌شود.

سرانجام پیکر پاک این شهید والامقام در اوایل ماه جاری توسط کمیته جستجوی مفقودین در عمق چهار متری کانال ماهی بعد از حدود ۳۲ سال تفحص شد.

در مراسم تشییع این شهید سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار محمدشیرازی رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و سایر فرماندهان در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها