موج
کدخبر : ۳۶۷۱۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367158

ذوالنور:

بررسی بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی هسته‌ای با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، بررسی بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی هسته‌ای با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دستور کار جلسه علنی امروز مجلس قرار گرفت.

حجت السلام مجتبی ذوالنور در جریان این جلسه گفت: در  7 سال گذشته، همه مسائل مملکت به برجام گره خورده و تمام اقتصاد کشور شرطی شده است.
 
وی با بیان اینکه دولتمردان برجام را منعقد کردند و هیچ گونه تضمیمنی نگرفتند، بیان داشت: کسانی که تضمین نگرفتن یا دشمن را می‌شناختند و یا نمی شناختند؟ با این حال دولتمردان خلاف همه این موارد رفتند و قراردادی منعقد کردند و آن هم بدون هیچ تضمینی.
 
ذوالنور بیان داشت: مجلس در یک اقدام انقلابی قانونی را تصویب کرد که برای طرف مقابل تکان دهنده و محرک باشد تا دشمن را به تحرک وادار کند. بیانیه مشترک معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی هسته‌ای با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ناقض صریح قانون مجلس است. مجلس باید بر قانون خود نظارت کند. مجلس باید پای قانون خود بیاستد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: بعد از  خروج ترامپ از برجام زمان‌سوزی کردند و 5 گام را برای کاهش تعهدات برجامی مصوب کردند اما در عمل هیچ کدام را اجرا نکردند و زمان از دست رفت.

ذوالنوری گفت: مجلس یازدهم در اقدامی انقلابی و به نفع ملت قانونی را مصوب کرد که برای طرف مقابل تکان دهنده و محرک باشد که دشمن را وادار به عکس العمل کند.

وی افزود: دولت شروع به زمزمه عدم اجرای قانون مصوب مجلس کرده است، ضمن این که مقام معظم رهبری تأکید بر اجرای قانون کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: دولت متأسفانه مسائل را به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گره زده است و مرتب پالس‌های سازشکارانه، وادادگی و سازش‌پذیری را داد و همین موضوع دشمن را تطمیع کرد و تحریک کرد که امتیازی ندهد و از قانون مجلس حساب نبرد، در حالی که این کار خلاف نص صریح قانون بود که اگر طرف‌های مقابل ما تحریم‌ها را برداشتند و وظایفشان را اجرا کردند دولت باید به مجلس گزارش دهد و مجلس تصمیم‌گیر نهایی است که دولت مجددا تعهدات اجرایی را به اجرا بگذارد یا نه؟

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها