موج
کدخبر : ۳۵۷۹۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357981

قالیباف در گفتگو با رئیس مجلس دومای روسیه:

رئیس مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که روابط پارلمانی با روسیه را بیش از پیش ارتقا بخشد و پارلمان‌های دو کشور باید نقش خود را در تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین بخوبی ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی فدراسیون روسیه طی تماس تلفنی، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، پیرامون مناسبات دوجانبه، همکاری پارلمانی و تحولات منطقه و جهان رایزنی کرد.

والودین در ابتدای این گفتگو بر اهمیت روابط پارلمانی فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: خوشبختانه دیدارها و مذاکرات سطح بالای پارلمانی میان مجالس دو کشور جریان دارد و این روابط سهم مهمی در توسعه و تسهیل مناسبات فیمابین داشته است.

وی ضمن تجدید دعوت از قالیباف جهت سفر به مسکو با اشاره به ابتکار وجود کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه گفت: امیدواریم در آینده - با رعایت شرایط ناشی از همه گیری کرونا - شاهد برگزاری سومین نشست کمیسیون عالی مشترک پارلمانی ایران و روسیه باشیم.

رئیس دومای دولتی روسیه در پایان روابط ایران و روسیه را ممتاز و استراتژیک توصیف کرد و افزود: پارلمان و دولت روسیه آمادگی دارد که گفتگو و همکاری‌های همه جانبه خود با جمهوری اسلامی ایران را پیرامون گسترش مناسبات سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و همچنین مسائل مهم منطقه‌ای و بین المللی تداوم بخشیده و توسعه دهد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدای این تماس تلفنی ضمن تاکید بر مناسبات راهبردی دو کشور گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد که روابط پارلمانی با روسیه را بیش از پیش ارتقا بخشد و پارلمان‌های دو کشور باید نقش خود را در تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین بخوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به روابط و مشورت‌های نزدیک رؤسای مجالس و پارلمان‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد در زمانی مناسب به روسیه سفر نماید و با مقامات مسکو از نزدیک به تبادل دیدگاه پردازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به نقش و جایگاه مهم فدراتیو روسیه و جمهوری اسلامی ایران در و همچنین ظرفیت‌های فراوان موجود در دو کشور، طرفین می‌توانند نقش مشترک بیشتری در زمینه‌های مختلف ایفا کنند.

محمد باقر قالیباف در پایان گفت: با توجه به وضعیت کنونی و تحولاتی که در صحنه روابط بین الملل و سیاست بین الملل در حال وقوع است، ضرورت رایزنی‌های مستمر مقامات دو کشور و توسعه و تحکیم مناسبات دو جانبه مورد تاکید و توجه جدی ما است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها