موج
کدخبر : ۳۵۷۶۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357691

با حضور سرلشکر سلامی؛

مرکز جامع ژنتیک انسانی نور دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیه‌الله الأعظم(عج) صبح امروز با حضور سرلشکر سلامی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مرکز جامع ژنتیک انسانی نور دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیه‌الله الأعظم(عج) صبح امروز (دوشنبه) با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولین برگزار شد.

بنا بر این گزارش تعیین هویت ژنتیکی، تحقیقات و فناوری ژن و سلول، پایگاه داده ملی ژنوم و خدمات ژنتیک پزشکی از جمله بخش های این مرکز است.

فرمانده کل سپاه در حاشیه افتتاح این مرکز اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز پیشرفت های پزشکی در جهان به سمت توسعه دانش و فناوری مربوط به ژنتیک انسانی پیش می‌رود و جهان در تلاش است  روشهای تشخیص و درمان بیماری های مختلف را بر این اساس قرار دهد؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای اینکه در این عرصه از دانش و فناوری بتواند کشور را در امتداد خطوط پیشرفت جهان قرار دهد ؛مرکز جامع ژنتیک نور را راه اندازی کرد که در حوزه‌های مختلف به پژوهش و خدمات رسانی می پردازد.

وی‌با تاکید براینکه استفاده از علم ژنتیک تشخیص‌ و درمان بیماری ها را آسان تر می کند، ادامه داد: تشخیص‌ هویت شهدای مفقود الاثر با استفاده از ژنتیک‌ انسانی‌ یکی‌ از دستاوردهای این‌ مرکز است به عبارت دیگر این مرکز قادر است با استفاده از ژنتیک، هویت شهدای مفقودالاثر را مشخص کند.

با راه اندازی این مرکز روند احراز هویت شهدای مفقود الاثر تفحص شده دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم تسریع و تسهیل می شود؛ همچنین این مرکز خدمات قابل توجهی را در حوزه های تشخیص درمان بیماریهای صعب العلاج و هدفمند سازی بهتر فرایند درمان ایفا خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها