موج
کدخبر : ۳۵۷۴۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357413

«میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان در دیدار با عراقچی افتتاح راه آهن خواف- هرات با مشارکت غیر حضوری روسای جمهور افغانستان و ایران را به دولت ها و مردمان دو کشور تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، « سید عباس عراقچی » معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز شنبه با «میرویس ناب» معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان ، در کابل دیدار و رایزنی کرد کرد.

در آغاز، میرویس ناب از ''میزبانی دوامدار مهاجرین افغان در ایران و حمایت آن کشور از مذاکرات صلح افغانستان '' قدردانی کرد و افتتاح راه آهن خواف- هرات با مشارکت غیر حضوری روسای جمهور افغانستان و ایران را به دولت ها و مردمان دو کشور تبریک گفت و آنرا یک گام مهم و اساسی در راستای تقویت و گسترش روابط میان کابل و تهران دانست.

عراقچی هم با ابراز قدردانی از پذیرایی گرم و صمیمانه وزارت امور خارجه افغانستان در جریان سفرش به کابل، با محکوم کردن حملات راکتی امروز که باعث شهات و زخمی شدن تعدادی از شهروندان افغانستان گردیده، اظهار امیدواری کرد که سند جامع همکاری های بلند مدت میان دو کشور بزودی نهایی و آماده امضا گردد.

در ادامه، هردو طرف در مورد مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان و نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد اجماع منطقه ای پیرامون وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجارتی میان دو کشور و موضوعات مرتبط دیگر، بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار طرفین در مورد مسایل مربوط به سند جامع همکاری ها نیز صحبت کردند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها