موج
کدخبر : ۳۵۳۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353750

امیر نعمتی:

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: خط قرمز ما امنیت، حفظ تمامیت ارضی و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران است، دکترین نظام این است که تجاوزی به هیچ کشوری انجام نمی‌دهیم، ولی قاطعانه از امنیت کشورمان دفاع می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقتدار دفاعی ایران اظهار کرد: خط قرمز ما امنیت، حفظ تمامیت ارضی و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران است، دکترین نظام این است که تجاوزی به هیچ کشوری انجام نمی‌دهیم، ولی قاطعانه از امنیت کشورمان دفاع می‌کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ویژه در دوران دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که در بحث دفاع، نمی‌توانیم به خارج از مرز‌ها وابسته باشیم، تجهیزات دفاعی چیزی نیست که بتوانیم برای تأمین آن وابستگی داشته باشیم.

نعمتی تصریح کرد: از همان اول در دفاع مقدس جهاد‌های خودکفایی در ارتش جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد تا قطع وابستگی به خارج در بحث صنایع دفاعی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: تحریم‌ ها عزم مسئولان حوزه نظامی و دفاعی کشور را جزم کرد تا در زمان تحریم یا غیرتحریم، در بحث تجهیزات اصلی صحنه دفاع وابستگی به خارج از مرز‌ها نداشته باشیم، این جریان در دوران‌های مختلف به شکل شبانه‌روزی در صنعت دفاعی کشور شکل گرفته است.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز در ارتباط با محصولات دفاعی، وابسته به خارج نیستیم و هر چیزی که نیاز داشته باشیم، مسئولان و کارشناسان عملیاتی ما با توجه به رصد تهدیدات و تجزیه و تحلیل آن، محصولات دفاعی متناسب با تهدیدات موجود را طراحی می‌کنند و قدرت بالایی هم در طراحی و ساخت وجود دارد.

نعمتی، وزارت دفاع و ستادکل نیرو‌های مسلح را تصمیم گیرنده اصلی در رابطه با صادرات تجهیزات دفاعی برشمرد و اضافه کرد: رفع محدودیت‌های تسلیحاتی، شکست رژیم آمریکا در سازمان ملل بود، ما طبق قوانین بین‌المللی الان دیگر در بحث واردات تجهیزات نظامی و صادرات محصولات دفاعی نباید مشکلی داشته باشیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: البته قدرت‌های زور گو به ویژه رژِیم جنایت کار آمریکا و هم‌پیمانانش یک سری مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند، ولی کشور‌هایی هستند که بخواهند محصولات دفاعی ایران را خریداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها