موج
کدخبر : ۳۴۹۱۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349199

حجت الاسلام محمدحسنی:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: ارتش امروز یک ارتش کاملاً معنوی و معنویت ‌محور است و جزو افتخارات ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه سالروز تاسیس این سازمان، در جمع کارکنان ستاد ارتش اظهار کرد: ۴۰ سال پیش این سازمان به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و تأیید بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) تأسیس شد و با رهبری‌های این دو امامین حکیم انقلاب، امروز برخوردار از نعمت ارتش مکتبی و معنویت محور هستیم که جزو افتخارات ماندگار نظام اسلامی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه هدف از تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، ترویج و تعمیق باور‌های دینی در میان کارکنان ارتش و خانواده‌های آنان است، افزود: ارتش امروز یک ارتش کاملاً معنوی و معنویت ‌محور است و جزو افتخارات ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

محمدحسنی با بیان اینکه گواه ما در معنویت‌محور بودن ارتش، نشان‌های افتخاری است که امام و رهبری به ارتش اعطا فرموده‌اند، عنوان کرد: بیان تمامی آن نشان‌ها زمان زیادی می‌طلبد، اما بنده به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم. رهبر انقلاب فرمودند که ارتش کلمه طیبه است. ایشان همچنین فرمودند که ارتش نمایشگاه بزرگی از ارزش‌های اسلامی است.

وی با استناد به روایتی از امام حسین (ع) گفت: در روز عاشورا، امام (ع) به اهل بیت و یارانش وصیت کرد که خودتان را برای مشکلات و امتحانات سخت آماده کنید و نگران نباشید و بدانید خداوند حامی و حافظ شماست و عاقبت به خیری و پیروزی نهایی در انتظار شماست، مراقب باشید سخنی بر زبان جاری نکنید که از شأن و منزلت شما کاسته شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش خاطرنشان کرد: ما نیز در شرایط سخت اقتصادی امروز با پیروی از اهل بیت امام حسین علیه‌السلام باید مراقب باشیم تا مبادا در برابر یزیدیان زمان سخنی بر زبانمان جاری شود که از شأن و منزلت مسلمانی و انقلابی گریمان کاسته شده و مورد سوء استفاده دشمن قرار گیرد.

* عزت و اقتدار امت اسلامی در اطاعت از ولایت، امامت و رهبری است

محمدحسنی، عزت و اقتدار امت اسلامی را در اطاعت از ولایت، امامت و رهبری خواند و افزود: وقتی فرمانی از سوی رهبر معظم انقلاب صادر می‌شود ارتش به جای چرایی، راه‌های چگونگی اجرای مطلوب آن را وجهه همت خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به نقش موثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در رسیدن ارتش به نقطه مطلوبی از معنویت گفت: برنامه‌های دینی و فرهنگی مختلفی در این سال‌ها از سوی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اجرا شده است.

نماینده ولی فقیه در ارتش عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در رابطه با دینداری ارتش می‌فرماید «نقش شما برادران عقیدتی سیاسی در رساندن ارتش به نقطه مطلوب نقش بسیار موثری است». موجب افتخار است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از کارکرد عقیدتی سیاسی رضایت دارند.

گفتنی است در این مراسم از تعدادی از جانبازان، پیشکسوتان و کارکنان ممتاز اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش تجلیل به عمل آمد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها