موج
کدخبر : ۳۴۵۷۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345763

موسوی در گفتگو با خبرگزاری موج:

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بر ارائه گزارش عملکرد از سوی دولت تاکید کرد.

سید نظام الدین موسوی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به عدم ارائه گزارش سالیانه از سوی دولت، اظهار داشت: ممکن است تفاوت نگاهی میان مجلس و دولت وجود داشته باشد اما این امر در هیچ دوره ای مانع از اعمال قانون نمی شود.

وی تصریح کرد: ارائه گزارش عملکرد از سوی دولت به مجلس یک امر قانونی است لذا دولت مکلف به انجام این کار است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق آئین نامه داخلی مجلس، دولتی‌ها موظفند بر اساس برنامه‌ای که در جلسه رأی اعتماد اعلام کردند در مرداد هر سال عملکرد و برنامه‌های خود را به مجلس ارائه دهند و شورای نگهبان هم این موضوع را تأیید کرده است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه گزارش عملکرد از سوی دولت یک مسئله سیاسی نیست بلکه امری قانونی است و باید انجام شود.

موسوی با بیان اینکه  مجلس با توجه به وظیفه نظارتی خود همواره جلساتی را با مسوولین دولتی برگزار می کند، خاطرنشان کرد: اگر دولت گزارش عملکرد خود را به مجلس ندهد در واقع تخلف کرده است.

عضو کمیسیون اصل 90 در پایان افزود: آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درباره موضوع ارائه گزارش عملکرد سالانه دولت مجلس صراحت دارد و این موضوع کاری اختیاری نیست که دولت بخواهد از آن استنکاف کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها