موج
کدخبر : ۳۴۵۷۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345710

امیر ولی‌ وند:

فرمانده دافوس تاکید کرد: باور داریم که دنیا باید به سمت صلح قدم بردارد و باید کسانی که فقط دم از صلح میزنند را تحریم و بایکوت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر حسین ولی وند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاح دومین نمایشگاه کتاب صلح و دفاع که در دافوس برگزار شد، گفت: اگر وقایع و جنگ های اخیر در دنیا را بخواهیم مرور کنیم چند نکته حایز اهمیت است؛ عمده جنگ ها یه دلیل زیاده خواهی و کسب قدرت و برداشت های‌اشتباه و گمراه کننده از صلح بوده است.

وی‌افزود: بعد از ۱۱ سپتامبر بسیاری از غیر نظامیان آواره شدند و استعدادهایی که می‌توانست در جهت رفاه و امنیت مردم باشد از بین رفت و هزینه های گزاف نظامی نیز برای هیچ صورت گرفت. همچنین رقابت تسلیحاتی بویژه در غرب آسیا نیز بوجود آمد.

وی افزود: آسیب شناسی موانع صلح، همکاری و مشارکت برای برگزاری اجلاس صلح در همه کشورها، برگزاری دوره هایی به منظور بازدید از خرابی ها و مصیبت های جنگ و باز طراحی مفاهیم قدرت، بخشی از کارکردهای پاسداران صلح است.

امیر ولی‌وند با تاکید بر لزوم آسیب شناسی موانع صلح گفت: همکاری مشترک برای امور آوارگان، اسرا و مفقودین، برگزاری اجلاس مشترک صلح، ایجاد کارگاههای بیالمللی صلح، دفاع و جنگ بهتر است در دانشگاه‌ها ی دفاع و جنگ کشورها برگزار شود.

وی ادامه داد: آمادگی داریم تا با کمک متحدین و دوستان خود اقداماتی نظیر انجام پژوهش های صلح جویانه و اعزام کارشناسان برای آموزش های صلح همکاری کنیم.

فرمانده دافوس در پایان تاکید کرد: باور داریم که دنیا باید به سمت صلح قدم بردارد و باید کسانی که فقط دم از صلح میزنند را تحریم و بایکوت کنیم.

فرمانده دافوس خاطر نشان کرد: به عنوان کسانی که لباس مقدس نظامی پوشیده است می‌گویم پاسداران صلح کسانی هستند که با لباسشان آماده جنگ هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها