موج
کدخبر : ۳۴۵۳۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345376

رای‌گیری در ۵ حوزه انتخابیه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش پایان یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، از ساعت ۸ صبح امروز انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در ۱۰ حوزه انتخابیه به مدت ۱۰ ساعت آغاز شد و با پایان زمان رسمی انتخابات در ساعت ۱۸، شمارش آراء صندوق‌های ۵ حوزه انتخابیه پس از رای‌گیری آخرین نفر آغاز شد.

این انتخابات در حوزه های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» شروع شده بود اما در حوزه‌های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» و «بیجار» به مدت یک ساعت دیگر تمدید شد.

در ابتدای امر قرار بود مرحله دوم انتخابات در حوزه‌های انتخابیه عنوان شده در روز ۲۹ فروردین ۹۹ برگزار شود اما با توجه به درگیری کشور با ویروس کرونا، مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۹ برگزار شد.

طبق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و با توجه به حذف حوزه انتخابیه میانه از گردونه انتخابات، ۱۰ نماینده از میان ۲۰ نفر از نامزدهایی که بیش‌ترین آراء را در مرحله اول کسب کرده‌اند انتخاب خواهند شد و در این مرحله از انتخابات حد نصابی برای آراء بدست آمده وجود ندارد و هر کس که بالاترین رای را بدست آورد راهی بهارستان خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها