موج
کدخبر : ۳۳۸۴۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338423

قالیباف:

رئیس مجلس گفت: مهمترین مبنا برای رسیدن به فهم مشترک در مجلس استفاده از رهنمودهای رهبری است.

به گزارش خبرگزاری موج، مجلس یازدهم تاکنون بار‌ها بر اولویت اقتصاد و معیشت مردم تأکید داشته است، اما این سوال مطرح است که مجلس چگونه می‌خواهد این اولویت را رعایت کند؟

در همین زمینه جلسه هماهنگی روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس و هیات رئیسه با حضور رئیس مجلس دوشنبه‌ها ساعت ۶ تا ۸ صبح هر هفته برگزار می‌شود.

در این جلسه بر اولویت حل مسائل مردم در حوزه اقتصاد و معیشت مردم تاکید شد و اولویت‌های کمیسیون‌های تخصصی با تاکید بر این اولویت تعیین شد.

همچنین برنامه‌ها و اقدامات مجلس با اولویت دادن وظایف نظارتی برای ثبات در بازار ارز، کنترل گرانی، مدیریت بحران کرونا، حمایت و عمق بخشی بازار بورس و هدایت نقدینگی به سمت تولید، پیگیری دیپلماسی اقتصادی، رصد مسائل مردم و پاسخگویی به مردم، رفع موانع تولید، پیگیری مساله مسکن، بحران جمعیت، فعال کردن مجدد پروژه‌های عمرانی، ترمیم حقوق بازنشستگان و درآمد‌های اقشار ضعیف مورد بررسی قرار گرفت.

حاضرین در نشست بر مطالبه از دولت برای انجام وظایف خود در حل مسائل مردم تاکید کردند.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: در مجلس باید بر اساس یک فهم مشترک عمل کنیم و مهم‌ترین مبنا برای رسیدن به این فهم مشترک نقشه راهی است که رهبر انقلاب در پیام خود به مجلس و رهنمود‌های ایشان براى نمایندگان مجلس تبیین کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها