موج
کدخبر : ۳۳۸۱۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338148

چگینی در گفتگو با موج:

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دیوان محاسبات یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی است لذا باید توان تطبیق قوانین و مقرراتی که در مجلس به تصویب می رسد را داشته باشد.

 مهرداد گودرزوند چگینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با بیان اینکه تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه حدود 12 نفر جهت تصدی ریاست  دیوان محاسبات و حدود 8 نفر هم برای سِمَت دادستانی این دیوان ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: تا پایان وقت اداری امروز فرصت نام نویسی برای پست ریاست و دادستانی دیوان محاسبات وجود دارد و از فردا بحث بررسی نامزدها در کمیته دیوان محاسبات صورت می گیرد.

وی با اشاره به ویژگی های رییس دیوان محاسبات، ادامه داد: آیین نامه مجلس در تشریح ویژگی‌های نامزد‌های ریاست دیوان محاسبات توضیح می‌دهد که آن فرد باید حداقل با ۲۰ سال سابقه کار، جزء مقامات بوده باشد و مدرک تحصیلی‌اش هم فوق لیسانس یا بالاتر باشد. اما برای نامزد دادستانی لازم است حداقل لیسانس حقوق را اخذ کرده باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دیوان محاسبات یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی است لذا باید توان تطبیق قوانین مقرراتی که در مجلس تصویب می شود را داشته باشد.

چگینی اظهار کرد: رییس دیوان محاسبات باید جسارت بالا و تخصص لازم را داشته و به قوانین متعهد باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان با بیان اینکه صیانت از مدیران و نیروهای انسانی از دیگر وظایف رییس دیوان محاسبات است، خاطر نشان کرد: صیانت از اجرای قوانین کشور که در مجلس تصویب می شود نیز از وظایف دیوان محاسبات به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، عادل آذر، مهرداد بذرپاش، غلامحسین آزاد، علی بابایی، موسی‌الرضا ثروتی، هادی دادمان، بابک درویش، امین‌حسین رحیمی، ضرغام صادقی، اصغر علویان، اسدالله عباسی، لطف الله فروزنده، حسن کامران، حسن ونایی و غفور پاک نهاد از نامزد‌های تصدی ریاست دیوان محاسبات هستند.

همچنین غلامرضا اسداللهی، مهدی آقاپور، غلامرضا انبارلویی، محمدحسن پیرزاده، عاصف حمداللهی، فیاض شجاعی، علی کامیار، سید عباس موسوی، محسن محدث، افلاطون موزنی، عیسی مقدمی راد، فتح الله رحیمی و پرویز افشارنیا به عنوان نامزد‌های دادستان دیوان محاسبات معرفی شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها