موج
کدخبر : ۳۳۷۲۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337252

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم در نامه ای از انصراف خود از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج،  سید مصطفی آقامیرسلیم ، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در نامه ای از انصراف خود از نامزدی ریاست کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد.

متن نامه آقامیرسلیم، نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم به شرح زیر است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام به استحضار می‌رساند:

این جانب انصراف خود را از نامزدی برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ تقدیم می‌کنم.

توضیح این که حساسیت و اهمیت اقدامات این کمیسیون ایجاب می‌کند که شایسته‌ترین فرد برای ایفای خدمات مدیریتی آن انتخاب شود و لذا قانونگذار وظیفه تشخیص آن فرد را بر عهده هیئت رئیسه محترم قرار داده است و تایید آن با رأی مجلس انجام می‌گیرد. تشخیص شایستگی را هیئت رئیسه محترم باید بر مبنای ملاک‌هایی که به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ بر می‌گردد با تدوین جدول امتیازات داوطلبان انجام می‌داد و کارشناسانه مشخص می‌کرد چه نامزد‌هایی مناسب ترند. این کار را نباید خود نامزد‌ها مدعی شوند، چون قبیح است و نباید به صحن مجلس واگذار کرد، زیرا گرفتار رایزنی‌های غیر رسمی خارج از قواره‌های شایسته سالاری می‌شود.

نتیجه این که هیئت رئیسه در معرفی شایسته‌ترین نامزد‌ها کوتاهی کرده و این نقطه قوتی برای آن هیئت محترم محسوب نمی‌شود. البته یادآوری می‌کنم که همه نامزد‌ها با حسن ظنی که به یکدیگر دارند از تصمیم بر حق هیئت رئیسه استقبال می‌کردند، اما این روش هیئت رئیسه مبنی بر معرفی همه نامزد‌ها به مجلس و از سر بازکردن مسئولیت، نوعی توهین به نامزد‌های ریاست کمیسیون محسوب می‌شود گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند.

موفقیت‌های آینده آن هیئت رئیسه را در ارائه خدمات مدیریتی بجا و به موقع از خدای متعال مسئلت می‌کنم.»

درخواست میرسلیم از هیئت رئیسه مجلس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها