موج
کدخبر : ۳۳۶۵۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-336554

امیر نصیرزاده:

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: شبیه‌ ساز یکی از عوامل مهم در ایمنی پرواز و جلوگیری از حوادث است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در آئین رونمایی از شبیه ساز هواپیما ایلوشین که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، گفت: نیروی هوایی از تعداد زیادی ناوگان‌های متعدد از بلوک شرق و غرب برخوردار است و شبیه‌ساز ۹۰ درصد آنها را در اختیار دارد که عمدتا به دست متخصصان نهاجا ساخته شده است. 

وی افزود: آنچه که امروز اتفاق افتاده کار جدید در حوزه شبیه‌ساز است. با گام بزرگی که امروز برداشته شده است، این نوید را به ناوگان هوانوردی کشور اعم از نظامی و غیر نظامی می‌دهم که امکان ساخت شبیه‌ساز تمام هواپیماهای فعال در کشور و در نیروی هوایی ارتش وجود دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز این امکان فراهم شده که بتوانیم شبیه سازهای ناوگان هوایی را بسازیم و به این ترتیب از خروج ارز از کشور جلوگیری کنیم. 

امیر نصیرزاده با اشاره به تاثیر ساخت شبیه سازهای پروازی در کاهش هزینه‌های ارزی نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: در طول سال بخش زیادی از ارز کشور جهت فراگیری آموزش‌های لازم در شبیه‌سازی صرف می‌شود، اما با فراهم شدن امکان ساخت شبیه سازهای پروازی، از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه شبیه‌ ساز یکی از عوامل مهم در ایمنی پرواز و جلوگیری از حوادث است، اظهار کرد: در آینده هم بنا داریم تا شبیه ساز P3F را بسازیم و در حوزه بقیه شبیه سازها هم به مباحث تاکتیکی ورود کرده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها