موج
کدخبر : ۳۳۵۳۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335386

روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

رئیس جمهور تاکید کرد: رونق بخشی به بورس و خروج دولت از بنگاه داری باید هرچه سریع‌ تر اجرایی شود تا مردم شاهد آثار مثبت آن در اقتصاد کشور باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، یکصد و چهل و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح امروز (شنبه) به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس جمهور در این جلسه پس از ارائه گزارش رئیس کل بانک مرکزی در زمینه روند کاهشی رشد نقدینگی در سال جاری نسبت به سال ۹۸، بر ضرورت تسریع در فروش اموال مازاد و سهام شرکت‌ های دولتی که از سیاست‌های عمده اقتصادی دولت است تاکید کرد و افزود: انتشار اوراق خزانه، تحکیم بازار سرمایه، هدایت نقدینگی و کنترل قیمت‌ها، رونق بخشی به بورس و خروج دولت از بنگاه داری باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود تا مردم شاهد آثار مثبت آن در اقتصاد کشور باشند.

در این جلسه همچنین گزارش عملکرد و برنامه انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۹ ارائه و در زمینه چگونگی انتشار و عرضه آن بحث و تبادل نظر شد.

روحانی در این راستا افزود: سیاست هدایت نقدینگی موجود کشور باید به سمت تولید و سرمایه گذاری در بازار پول و سرمایه بوده و همچنین اوراق مشارکت هم به سرمایه گذاری و تقویت زیرساخت‌ها و پروژه‌ای عمرانی کشور کمک کند.

رئیس جمهور ادامه داد: با هماهنگی و همکاری کامل میان دستگاه‌های ذیربط برنامه زمان بندی عرضه اوراق مشارکت به نحو شفاف اعلام و اجرا شود تا امکان مشارکت فعالان اقتصادی در بازار پول و سرمایه به طور کامل فراهم گردد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها