موج
کدخبر : ۳۳۵۲۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-335292

حسین دهقان:

بلند نظری در ترسیم و انتخاب هدف ، عمق و بصیرت در شناخت مبدا و مقصد، ثبات قدم در مسیر رسیدن به مقصود و پایبندی به اصول و آرمان ها در پیمودن مسیر، ویژگی مشترک همه قهرمانانی است که در ذهن و قلب ما جای دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین دهقان مشاور رهبر معظم انقلاب در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح طی یادداشتی نوشت: در آستانه چهلمین سالگرد شهادت شهید مظلوم حضرت آیت الله بهشتی قرار داریم. ۴٠ سالگی را سن پختگی می دانند و به همین دلیل نگاه ما به شهید بهشتی پس از گذشت ٣٩ سال از شهادتش ، باید نگاهی مبتنی بر بازخوانی عمیق ، وسیع و جامعی از شخصیت او باشد.

بلند نظری در ترسیم و انتخاب هدف ، عمق و بصیرت در شناخت مبدا و مقصد، ثبات قدم در مسیر رسیدن به مقصود و پایبندی به اصول و آرمان ها در پیمودن مسیر، ویژگی مشترک همه قهرمانانی است که در ذهن و قلب ما جای دارند.

از این منظر شهید بهشتی قهرمان انقلاب اسلامی ایران است و مرور دوباره افکار و آثار او نیاز مبرم زمانه ماست . شهید بزرگواری که هم زمان دغدغه عدالت، آزادی، کرامت انسانی، آرمان گرایی و تفکر و روحیه و کار انقلابی و جهادی داشت.

ماه های آغازین سال ١٣۶٠ مصادف با اوج گیری فتنه بنی صدر در جلسه ای برای بررسی مسائل روز خدمت شهید بهشتی رسیده بودم.

جمع بندی شهید مظلوم - که آن روز مسئولیت شورای عالی قضایی و دیوان عالی کشور را برعهده داشت - در آن جلسه این بود که حتی در مواجهه با بنی صدر نیز جمهوری اسلامی ایران نباید از مسیر پایبندی به قانون منحرف شود و حرکت در مدار قانون و اصول را کنار بگذارد. 

نگاه شهید بهشتی به قوه قضائیه نگاهی قانون گرا، اصول مدار و مبتنی بر تحول گرایی در مدیریت بود، نگاهی که اگر با همان وسعت نظر و جدیت در قوه قضائیه امکان استمرار می یافت، تحولی شگرف را در مسیر عدالت اجتماعی موجب می شد. 

از آن روز تاکنون قوه قضاییه مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است . فارغ از فراز و فرودهایی که در دوران مدیریت رؤسای قوه قضائیه پس از شهید بهشتی روی داد، باید به جرات گفت هرچند تا رسیدن به وضع آرمانی و مدنظر آن شهید بزرگوار در این قوه ، فاصله داریم اما ، حرکت امروز قوه قضاییه در مسیر امنیت سازی، ثبات آفرینی ، اعتمادبخشی ، تولید سرمایه های اجتماعی و در یک کلام ، خلق قدرت برای ایران اسلامی می تواند نویدبخش آینده ای روشن باشد . 

امروز رییس محترم قوه قضائیه قدم های آغازین این حرکت را برداشته و در ابتدای این مسیر سرنوشت ساز برای ملت ایران قرار دارد. 

قوه قضاییه در ابتدای این دوران مدیریتی به خوبی توانسته است پا در مسیری بگذارد که امید را در دل مردم شکوفا کند و در گام نخست فاصله میان پرونده های ذهنی مردم با پرونده های روی میز دستگاه قضایی را کاهش دهد. 

این اقدامات تحولی و امید آفرین را باید حراست کرد و حمایت از حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی در این دوران خطیر مسئولیت تا زمان به ثمر نشاندن این هدف بزرگ، وظیفه ای دینی و ملی است. 

در این مسیر باید با ارائه پیشنهاد و نقد مشفقانه، همکاری و مشارکت فعال؛ رئیس، مسئولان و قضات شریف این مجموعه را همراهی کنیم و با پرهیز از شتابزدگی و  با حمایت از دستاوردهای مهم فعلی به انتظار دستاوردهایی مهم بنشینیم که امید می رود در دوران تصدی برادر عزیزم حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی بر قوه قضاییه به ثمر بنشیند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها