موج
کدخبر : ۳۳۴۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334897

لطفی:

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: باید آمریکا را بازشناسی کرده و ماهیت واقعی آمریکا را برای ملت مان یادآوری کنیم تا آنها نتوانند خوی چپاولگری خود را مخفی کنند. آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

به گزارش خبرگزاری موج، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در نشست خبری خود با  موضوع بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: اگر جامعه ‌ای قراینی از دشمنی پیدا کرد، عقل حکم می کند دشمن را بشناسد و به شیوه های دشمنی دشمن پی ببرد تا با او مقابله کند. ما دشمنان عنودی مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی داریم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ تاکنون، امریکا دشمنی خود را با ملت ایران ادامه داده است، البته آمریکا از بدو تاسیس خود دشمن شماره یک بشریت است. مهمترین ابزار دشمنی آمریکا با کشورهای آزادی خواه و مسلمان، ادعای دروغین و واهی دفاع از حقوق بشر است. آمریکا از بدو تاسیس بیشترین ناقض حقوق بشر بوده و پرونده سیاهی در زمینه فساد، کشتار، جنایت و نقض حقوق بشر چه در داخل خاک آمریکا و چه ذر خارج از آمریکا دارند.

* باید آمریکا را بازشناسی کرد

وی ادامه داد: به دلیل ضعف نخبگان در بیان جنایات آمریکا، نسل جوان فکر می کند که آمریکا مدعی حقوق بشر و تمدن است. باید آمریکا را بازشناسی کرده و ماهیت واقعی آمریکا را برای ملت مان یادآوری کنیم تا آنها نتوانند خوی چپاولگری خود را مخفی کنند. آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

لطفی با بیان اینکه جنایاتی در ایران در تیرماه سال های آغازین انقلاب رخ داد که آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم در این جنایات نقش داشت، افزود: ترور رهبری، انفجار دفتر حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی، بمباران شیمیایی منطقه سردشت، ترور آیت الله صدوقی، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری در تیر ماه سال های ۶۰ تا ۶۷ رخ داده است.

* امروز ما با تهدید کاهش و پیری جمعیت مواجه هستیم

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور همچنین تصریح کرد: آمریکای امروز با از بین رفتن ۱۵۰ میلیون سرخ پوست و ۶۰ میلیون آفریقایی شکل گرفت. امریکا همواره با کودتا، لشکرکشی و ترور رهبران سیاسی دنبال سرنگون کردن دولت های مردمی بوده و هست. امریکا  ۶۲ کودتا اجرا  یا از آن حمایت کرده است. امریکا برای کاهش جمعیت کشورهای اسلامی هزینه کرده است و امروز ما با تهدید کاهش و پیری جمعیت مواجه هستیم.

لطفی با اشاره به جنایات آمریکا در کشورهای مختلف از جمله لشکرکشی به کامبوج، فیلیپین و ویتنام و تحریم ونزوئلا، سوریه، کوبا و ایران به بهانه های حقوق بشری، خاطرنشان کرد: در ادامه طرح معامله قرن، بخشی کرانه باختری به سرزمین های اشغالی افزوده می شود و هفته آینده آمریکا آن را رسماً اعلام می کند. این ها نمونه هایی از نقض حقوق بشر علیه کشورهای مختلف است.

وی با  اشاره به تظاهرات اخیر در داخل آمریکا علیه نژادپرستی و بی عدالتی، گفت: آمریکا دشمنی حیله گر، جانی، رذل و پست است که انواع جنایات مرتکب شده است. برنامه های امسال ما برای افشای حقوق بشر آمریکایی تحت الشعاع شرایط کرونایی است و تجمعات، همایش ها قابل اجرا نیست، ولی مناسبت ها تعطیل بردار نیست. شعار محوری ما «آمریکا مظهر کشتار، نژادپرستی و منفورترین دولت ناقض حقوق بشر» است.

لطفی اضافه کرد: امسال امکان برگزاری راهپیمایی نداریم ولی از ظرفیت نماز جمعه در شهرهایی که نماز جمعه برگزار می شود و منطقه قرمز نیست، استفاده کرده و برنامه هایی را اجرا می کنیم، ولی فراخوان نداریم تا تجمعی برگزار نشود. گل افشانی مزار شهدای هفتم تیر، سخنرانی رئیس بنیاد شهید در یادمان شهدای هفتم تیر در سرچشمه، هم اندیشی با حضور مسعود سلیمانی که اخیرا از زندان آمریکا آزاد شده و جمعی از اساتید آمریکایی به صورت مجازی، بازنشر جنایات آمریکا در فضای مجازی، ویژه برنامه در بندرعباس و گل باران محل سقوط هواپیما، نشر چندین هشتک با موضوع حقوق بشر آمریکایی در فضای مجازی، نمایشگاه های سیار در سطح شهر از جمله برنامه هایی است که برگزار می کنیم.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ادامه داد: روز ۶ تیر به نام تروریسم دولتی، حامی ترور و دشمنی با خادمین ملت ها، روز هفتم تیر روز توطئه گری، کودتا و آتش افروزی، هشتم تیر به عنوان تحریم های ظالمانه، نسل کشی، استفاده از سلاح کشتار جمعی، نهم تیر به عنوان نژادپرستی، بی عدالتی و خشونت، دهم‌تیر به عنوان بدعهدی، ستمگری و باج خواهی، یازدهم تیر به عنوان سلطه گری، استعمارگری و غارت گری بین المللی و دوازده تیر به عنوان جنایت جنگی، فساد و کشتار زنان و کودکان نامگذاری کرده ایم.

* امروز دیگر جوان نباید آمریکا را مهد تمدن بداند

وی با اشاره به اینکه اگر جنایات آمریکا به خوبی بیان می شد، امروز دیگر جوان نباید آمریکا را مهد تمدن بداند، تصریح کرد: بعد از فرمایش های رهبری، رسماً از دولت مطالبه مردمی شد که اسناد لانه جاسوسی منتشر شود ولی گوش شنوایی نبود. سال گذشته دوباره این مطالبه را مطرح کردیم که اقداماتی از جمله فراهم شدن زمینه برای انتشار این اسناد در کتب درسی آغاز شد و وزیر آموزش و پرورش هم قول داد که جبران متفاوت شود و ما هم منتظر این اقدامات هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها