موج
کدخبر : ۳۳۴۵۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-334535

عبدالرضا مصری:

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با تاکید بر ضرورت پرداخت به موقع وجه کشاورزان گفت: اگر محصولات تضمینی می‌خرید، به موقع پول کشاورز را بدهید.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا مصری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی واردات دام را ممنوع اعلام کرده ولی معاون وزیر مجوزهایی را به صورت زیرمیزی برای برخی شرکت‌ها صادر کرده است. آنها پولی از دامدار می ‌گرفتند و اقدام به صادر می‌کردند. من لاشه‌ چک های رد و بدل شده را دارم.

وی ادامه داد: معاون وزارت جهاد کشاورزی دست‌اندرکار مجوزهای غیرقانونی بود، البته در استان‌ها هم اعتراض شد که این کار ممنوع است اما آنها گفتند به شرکتی که ما می‌گوییم بفرستید.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: تا یک تاریخ گوشت را به قیمت ۴۲۰۰ تومان وارد می‌کردند و از فردا گفتند ارز نیمایی به آن تعلق می‌گیرد. با این کار سلاطین گوشت صدها میلیارد تومان به جیب زدند و وزارت جهاد کشاورزی نقش تماشاچی را داشت.

مصری با اشاره به واردات برنج نیز اظهار کرد: ۸۰ هزار تن برنج وارداتی را آنقدر در انبارها نگه داشتند که از بین رفت و فاسد شد و وزارت بهداشت هم برای آنها گواهی صادر نکرد.

وی با تاکید بر ضرورت پرداخت به موقع وجه کشاورزان گفت: اگر محصولات تضمینی می‌خرید، به موقع پول کشاورز را بدهید. متاسفانه صنعت مرغداری هم رو به نابودی است و هیچ سیاستی اعمال و اعلام نمی‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس همچنین از مدیرکل جهادکشاورزی استان کرمانشاه به دلیل تلاشهایش قدردانی کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها