موج
کدخبر : ۳۳۳۷۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333784

موج گزارش می دهد:

نمایندگانی که در مجلس دهم در کمیسیون فرهنگی عضو بودند حالا قصد دارند به کمیسیون اقتصادی مهاجرت کنند!

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  کمیسیون فرهنگی یکی از مظلوم ترین کمیسیون های مجلس بوده و هست که کمتر نماینده ای حاضر به عضویت در آن شده است.در مجلس دهم تنها ۱۳ نفر برای کمیسیون فرهنگی ثبت نام کرده بودند که با اضافه شدن ۷ نفر به آن در نهایت  با ۱۹ نفر رسمیت یافت.

در مجلس فعلی هم ماجرا از همین قرار است و نمایندگان تمایلی به عضویت در این کمیسیون نشان ندادند.آن ها که در مجلس دهم در کمیسیون فرهنگی عضو بودند حالا قصد دارند به کمیسیون اقتصادی مهاجرت کنند!

نمایندگان معتقد هستند امروز همه مردم دغدغه معیشت دارند لذا در چنین شرایطی با مسایل فرهنگی کاری ندارند و به همین دلیل بیشتر آنها قصد عضویت در کمیسیون اقتصادی را دارند تا بلکه گره ای از مشکلات مردم باز کنند.

بر این اساس تنها 13 نفر از نمایندگان مردم در مجلس یازدهم برای کمیسیون فرهنگی ثبت‌نام کرده‌اند و در شرایطی که حداقل اعضای هر کمیسیون تخصصی باید 19 نفر باشد، به احتمال فراوان بار دیگر 7 نفر از نمایندگانی که هیچ علاقه و انگیزه ای برای حضور در کمیسیون فرهنگی ندارند به ناچار به این کمیسیون می‌آیند!

مشکلات فرهنگی شاید ریشه در تفکر نمایندگان ملت داشته باشد، جایی که قرار است نقش قانون‌گذاری و نظارت بر فرهنگ کشور را برعهده بگیرد، به افرادی اختصاص داده می‌شود که اساسا حوصله پرداختن به آن را ندارند!

بنابراین از چنین کمیسیونی نباید توقع نظارت دقیق و کارشناسی و فنی از دولت را داشت. افرادی که به زور روی صندلی‌های کمیسیون تکیه خواهند زد و به احتمال فراوان بسیاری از جلسات کمیسیون نیز به حد نصاب نخواهد رسید چگونه می‌توانند بر اوضاع فرهنگی کشور و عملکرد فرهنگی دولت نظارت داشته باشند؟

کسی که اساسا دغدغه فرهنگ ندارد و فکرش با مشکلات معیشتی مردم گره خورده چه درکی از تهاجم فرهنگی دشمن دارد؟

شاید بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه ریشه در همین تفکر دارد که این روزها بیشتر خود نمایی میکند، به هر حال باید منتظر ماند و دید اعضای کمیسیون فرهنگی در این مجلس برای فرهنگ چه می اندیشند؟

البته باید این را در نظر گرفت که از آن ۷ نفری مجبور به عضویت شدند اصلا شاید آبی گرم نشود!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها