موج
کدخبر : ۳۳۳۴۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333496

حاجی بابایی تصریح کرد:

نماینده مردم همدان فامنین در مراسم افتتاح دو استخر در همدان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در معرض خطر است و تقویت دانشگاه فرهنگیان باید اتفاق بیفتد از صرف بودجه ها به صورت متناسب و نظام رتبه بندی معلمان و اعمال مدرک دوم ضمن مدرسه سازی سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حمید رضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان فامنین در مجلس شورای اسلامی  در آیین افتتاحیه دو استخر بزرگ دانش آموزی ناحیه یک و دو همدان با حضور وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش و اهمییت جایگاه آموزش و پروورش در رشد و ارتقای هر جامعه ای عنوان کرد: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و 40 هزار معلم و دانش آموز شهید و امام شهیدان را گرامی می داریم و به پیشگاه مردم و رهبری انقلاب ادای احترام می کنیم

حاجی بابایی عنوان کرد: آموزش و پرورش جان توسعه و رشد و تعالی یک کشور محسوب می شود و هر چه به آموزش و پرورش خدمت شود زینت کشور محسوب خواهد شد.

وی یادآور شد: در سال های گذشته انقلاب و مسئولین زحمات زیادی برای آموزش  و پرورش کشیدند و اما حق آموزش و پرورش ادا نشد و زمانی در دولت بحث بود که اگر قرار است استخر شنا داشته باشیم برای چه کسی باید داشته باشیم در این موضوع حرف نخست را دانش اموزان یا همان فرزندان ملت باید بزنند.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش را دوست دارید به خاطر دانش اموزان دوست دارید و به خاطر خانواده هایی که در قشرهای مختلف دارای دانش آموز هستند و اگر تربیت مناسبی انجام شود قطعا خانواده بهتری را نیز شاهد هستیم.

نماینده همدان فامنین ادامه داد:  ورزش و جوانان به پرورش در سطوح قهرمانی توجه دارد، اما اگر دانش آموزان در آموزش و پرورش مورد توجه قرار نگیرند و از تعلیمات متناسب برخوردار نشوند قطعا دیگر شاهد قهرمانی نیز نخواهیم بود.

حاجی بابایی با اشاره به طرحی به نام صبا که آغاز ساخت حدود 450 استخر شنا را در کشور دنبال می کرد، گفت: اینگونه بود که دانش موزان سوم ابتدایی باید شنا می آموختند و با بررسی که انجام شد بدست آمد که دانش آموزان توانسته بودند خانواده های خود را نیز به سمت وسوی شنا سوق دهند.

وی بااشاره به اینکه نباید نگاهی گذرا نسبت به افتتاح این دواستخر داشت عنوان کرد: این دواستخر در راستای پرورش سلامت و روح دانش آموزان انجام می گیرد و به نوعی مدرسه ای محسوب می شود که می تواند لحظات تاثیرگذاری را برای آن ها و جامعه به دنبال داشته باشد.

وی از سند تحول بنیادین مبنی بر ساخت مجتمع های آموزشی یاد کرد و گفت: در استان نیز باید تلاشمان به گونه ای باشد که مدارس در سطوح مختلف آموزشی را در یک مکان گرد آوریم و آن را مجتمع کنیم تا بتوان برای آن تسهیلات مناسب تری اختیار کرد ضمن اینکه تبادلات فکری و اندیشه نیز در این صورت بین دانش آموزان از سطح بالاتری برخوردار است.

وی از مجتمع های اموزشی به عنوان حیات طیبه یاد کرد و عنوان کرد: در این حیات طیبه هر مجتمع آموزشی دارای یک مدیر راهبردی مانند فرماندار است و هر سطح و مقطع آموزشی نیز دارای یک معاون برای آن مدیر راهبردی است که هر یک به وظایف خود می پردازند و در دیگر امور دخالت نمی کنند.

نماینده مردم همدان فامنین با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در معرض خطر است، گفت: این خطر از منظرنیروی انسانی متوجه کشور است و در این حوزه بایستی دانشگاه فرهنگیان تقویت شود.

حاجی بابایی در سخنان خود بر صرف بودجه ها به صورت متناسب و نظام رتبه بندی معلمان و اعمال مدرک دوم ضمن مدرسه سازی تاکید کرد.

وزیر آموزش

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها