موج
کدخبر : ۳۳۳۰۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333036

امیرعبداللهیان:

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین­ الملل تاکید کرد: کشورهای اروپایی باید با ایستادگی در برابر تصمیمات خودسرانه و یک‌جانبه آمریکا، ضمن نشان دادن استقلال خود، مانع از یکه ­تازی های ناقض حقوق بشر، صلح و امنیت در جهان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، «فیلیپ تیه ­­بو» سفیر فرانسه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل بین­‌الملل دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار به سابقه طولانی مناسبات جمهوری اسلامی ایران و فرانسه اشاره کرد و گفت: توسعه ارتباطات دو کشور، به‌ویژه در عرصه پارلمانی نقش مؤثری در افزایش سطح تعاملات فیمابین دارد.

وی در همین رابطه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از فرانسه انتظار دارد که نگذارند دشمنان روابط تاریخی دو کشور ، مناسبات دیرینه فیمابین را در جهت منافع نامشروع خویش مدیریت کنند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین­ الملل در ادامه این دیدار با انتقاد از رفتار کشورهای اروپایی در قبال اقدامات یک‌جانبه آمریکا و سایر رفتارهای نابهنجار این کشور در جامعه جهانی تاکید کرد: کشورهای اروپایی باید با ایستادگی در برابر تصمیمات خودسرانه و یک‌جانبه آمریکا، ضمن نشان دادن استقلال خود، مانع از یکه ­تازی های ناقض حقوق بشر، صلح و امنیت در جهان شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به شیوع کروناویروس در جهان، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط تحریم­‌ های ظالمانه و غیر انسانی آمریکا، در حال مبارزه موفق با این بیماری است.

وی همچنین ضمن ابراز همدردی با مردم فرانسه و خانواده قربانیان کرونا، افزود: بخش­‌های بهداشتی و درمانی دو کشور می­‌توانند برای کنترل این پاندمی مرگبار با یکدیگر همکاری کنند.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین­ الملل گفت: رایزنی و همکاری جمهوری اسلامی ایران و فرانسه در عرصه­‌های دوجانبه و منطقه‌­ای، نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی و کمک به حل مشکلات منطقه دارد و مجلس شورای اسلامی آماده توسعه روابط فعال و موثر پارلمانی فیمابین است.

آمادگی فرانسه برای توسعه مراودات دوجانبه پارلمانی

به گزارش مهر، «فیلیپ تیه ­­بو» نیز در این دیدار ضمن تبریک به رئیس و نمایندگان مجلس یازدهم، گفت: جایگاه و نقش جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین ثبات و امنیت در منطقه حائز اهمیت است.

وی افزود: فرانسه از توسعه مناسبات دوستانه با ایران در عرصه­‌های مختلف بویژه ارتباطات پارلمانی استقبال می­ کند.

سفیر فرانسه در تهران در ادامه این دیدار ضمن تشریح سیاست‌­های کشور متبوعش در عرصه بین‌­المللی، گفت: ابتکار «ماکرون »رئیس جمهور فرانسه­ در چارچوب احترام به توافق هسته ای بوده است.

تیه ­بو همچنین با استقبال از رایزنی و همکاری فرانسه و ایران در کمک به حل مسائل منطقه از جمله مبارزه با تروریسم، تصریح کرد: افزایش تعاملات پارلمانی در تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین مؤثر است.

امیرعبداللهیان در پایان این دیدار از وعده های بی عمل سه کشور اروپایی در قبال تعهداتشان به ملت ایران به تفصیل انتقاد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها