موج
کدخبر : ۳۳۲۹۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332964

موج گزارش می دهد:

شهیدی محلاتی به بهانه بیماری از سمت ریاست بنیاد شهید استعفا داد اما با نگاهی دقیق تر به گذشته نه چندان دور می توان حدس زد ناطق نوری در حال خارج کردن تمامی هم طیفی هایش از کابینه حسن روحانی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، در روزهای اخیر یکی از مدیران که از قضا از دوستان و نزدیکان حسن روحانی بود استعفا داد. " محمد علی شهیدی محلاتی " که ریاست بنیاد شهید را از سال ۱۳۹۲ بر عهده داشت.

برخی دلیل استعفای شهیدی را فقط بیماری وی مطرح می کنند اما روی دیگر سکه شاید روی برگرداندن ناطق نوری و دار و دسته آن از کابینه حسن روحانی باشد.

البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که انتقادات بسیار جدی به شهیدی وارد است. در دوران مدیریت او ماجرای اختلاس از بانک دی بوجود آمد و وام و تسهیلات ایثارگران و خانواده‌های شهدا به تعویق افتاد.

البته نباید این موضوع را فراموش کنیم که دولت تدبیر و امید حاصل حمایت های چند طیف قدرتمند سیاسی از جمله هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری، سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی است و پس از روی کار آمدن این دولت هر طیف سهم خود را از قدرت دریافت کردند.

باجناق های ناطق نوری یعنی عباس آخوندی و شهیدی محلاتی هر دو سهم شان را از دولت تدبیر و امید دریافت کردند. البته غیر از این دو نفر علوی را هم می توان یکی از افراد نزدیک به ناطق نوری به شمار آورد.

عباس آخوندی که پیش از این وزیر راه و شهرسازی بود پس از اختلافاتی که با حسن روحانی پیدا کرد استعفا داد. وی از اعضای راست سنتی و لیبرال دولت روحانی به حساب می آمد ولی پس از وزارت،  خودش را برای ریاست شهرداری تهران آماده می کرد اما در این رقابت بازنده میدان شد و پیروز حناچی شهردار پایتخت شد.

شهیدی محلاتی هم که از دوستان قدیمی حسن روحانی بود توانست در دولت تدبیر و امید ریاست بنیاد شهید را به دست بیاورد.

بنابراین سال گذشته با اوج گرفتن روند بیماری شهیدی همه احتمال می دادند که وی به زودی از ریاست بنیاد شهید دست بکشد اما حضور وی در این نهاد یک سال پس از اوج گرفتن بیماری به طول انجامید.

در حال حاضر به نظر میرسد که ناطق نوری در حال بیرون کشیدن تمامی هم طیفی های خود از کابینه حسن روحانی است.از این طیف تنها علوی در سمت وزیر اطلاعات باقی مانده است.در سال های اخیر خود ناطق نوری هم به آرامی از سیاست کناره گیری کرده کما این که در سال ۸۸ و ۹۲ هم برای ریاست جمهوری کاندیدا نشد و حتی از مسوولیتی که در شورای عالی امینت ملی به صورت غیر مستقیم به وی پیشنهاد شده بود را رد کرد.بنابراین شاید او میخواهد در سایه فعالیت سیاسی خود ادامه دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها